فیلتر تلگرام تایید شد + فیلتر شدن تلگرام به دستور مستقیم قوه قضاییه انجام شده

فیلتر تلگرام توسط قوه قضاییه و فیلتر تلگرام از امشب در ایران انجام می شود و فیلتر تلگرام در ایران و فیلتر تلگرام باعث عدم دسترسی کاربران شده و فیلتر شدن تلگرام ایکس و فیلتر شدن تلگرام x و فیلتر تلگرام اردیبهشت 97 و فیلتر تلگرام سال 97 و علت فیلتر شدن تلگرام ۹۷

فیلتر شدن تلگرام دلیلش چیست؟

فیلتر شدن تلگرام دلیلش چیست؟

فیلتر تلگرام صحت دارد و فیلترینگ تلگرام صحت دارد و فیلتر شدن تلگرام صحت دارد و فیلتر شدن تلگرام صحت داره و صحت فیلتر تلگرام و آیا فیلتر شدن تلگرام صحت دارد؟ و تلگرام فیلتر ضد و فیلتر تلگرام قطعی شد و فیلتر تلگرام قطعی و فیلتر تلگرام قطع شد

آیا خبر فیلتر شدن تلگرام صحت دارد؟

بله اینبار قضیه کاملا جدی است و فیتلر تلگرام به دستور مستقیم قوه قضاییه کشور و با استناد به قوانین کشوری انجام شده است .

فیلتر شدن تلگرام 97

فیلتر شدن تلگرام 97

فیلتر شدن تلگرام با دستور قوه قضاییه

در آخرین خبرها آمده است که برنامه تلگرام، با دستور قضایی و به علت شکایات متعدد در زمینه های مختلف که مهمترین آن ایجاد ناامنی است فیلتر شده است .

با توجه به اعلام شکایات متعدد علیه شبکه اجتماعی تلگرام به دادسرای عمومی و انقلاب تهران و تقاضا‌های فراوانی که در خصوص جلوگیری از فعالیت شبکه مذکور از ناحیه شهروندان به این دادسرا واصل شده از اصلی ترین دلایل فیلتر شدن تلگرام می باشد .

همچنین درخواست ضابطان و سایر نهاد‌های ذی ربط مبنی بر برخورد قانونی و اتخاذ تصمیم نسبت به فیلتر شدن تلگرام از ادامه فعالیت بدون ضابطه و غیر قابل کنترل برنامه  تلگرام جلوگیری شود

با عنایت به اینکه شبکه تلگرام به نشانی اینترنتی TELEGRAM.ORG  با سرمایه گذاری خارجی و بدون رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اقدام به فعالیت غیرقانونی و بی­ ضابطه در فضای مجازی کشور کرده و این اقدامات بستر امنی برای فعالیت گروه ‌های تروریستی بین­‌المللی شده به نحوی که عملیات تروریستی گروهک‌های معاند از جمله عملیات تروریستی گروهک داعشدر مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل که در خرداد ماه سال گذشته منجر به شهادت ۱۷ نفر وزحمی شدن ده‌ها نفر از مردم شریف ایران شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات مخالفت خود را با قطعی تلگرام اعلام کرده‌اند.

دی‌ماه سال ۹۶ شبکه‌های تلگرام و اینستاگرام در ایران مسدود شد و با پایان گرفتن ناآرامی‌ها این دو شبکه دوباره رفع فیلتر شدند.

پس از آن شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی اعلام کردند که مسدود شدن تلگرام به نابودی کسب و کارهای زیادی منجر می‌شود. از جمله محمدرضا بادامچی، نماینده مجلس، گفته بود فیلتر شدن تلگرام به ۲۰۰ هزار شغل آسیب می‌زند و زندگی نیم میلیون نفر را دچار اختلال مالی خواهد کرد.

تلگرام از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران است و بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد.

فیلتر شدن تلگرام اردیبهشت سال 97

فیلتر شدن تلگرام اردیبهشت سال 97

اقدامات گروهک منافقین علت فیلتر تلگرام

علت فیلتر شدن تلگرام

علت فیلتر شدن تلگرام

همچنین اقدامات گروهک‌های معاند در اغتشاشات دی ماه ۱۳۹۶ که منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی از شهروندان کشور و خسارات مالی فراوان به اموال خصوصی و عمومی شد و بسیاری از اقدامات ضدامنیتی دیگر ازطریق این پیام رسان سازماندهی و هدایت شده است.

با توجه به این که این شبکه به بستر امنی برای ارتکاب انواع جرائم تبدیل شده است و با عنایت به اینکه هزاران پرونده مطروحه در این خصوص در دستگاه قضایی تشکیل شده و با توجه به اینکه سرور‌های این پیام رسان که ادله ارتکاب جرائم مذکور در آن نگهداری می ­شود ، در خارج از کشور قرار داشته و غیر قابل دسترس است و مدیران این شبکه نیز هیچ گونه همکاری با مقامات قضایی و ضابطان دادگستری در خصوص جمع آوری و ارائه ادله جرم به عمل نیاورده اند.

در نتیجه بسیاری از پرونده‌ها بلااقدام باقی مانده و این امر ضمن این که موجبات نارضایتی شکات را به دنبال داشته، اجرای عدالت در کشور را نیز با موانع جدی مواجه ساخته است، نظر به این که تلاش‌های مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور جلب همکاری و الزام مدیران تلگرام به تبعیت از قوانین کشور نتیجه مؤثری نداشته است.

دلیل فیلتر شدن تلگرام توسط دولت

دلیل فیلتر شدن تلگرام توسط دولت

این عدم همکاری و کارشکنی‌های متعدد علاوه بر نارضایتی شکات امنیت وآسایش جامعه را نیز با مخاطرات جدی مواجه کرده و با عنایت به اینکه مدیران این شبکه اطلاعات مربوط به میلیون‌ها شهروند ایرانی را در خارج از کشور ذخیره، نگهداری وپردازش می­‌کنند و به لحاظ عدم پایبندی به قوانین و مقررات کشور، حریم خصوصی مردم در معرض انواع دسترسی وسوء استفاده قرار گرفته و این امر علاوه بر ورود ضرر و زیان به شهروندان، امنیت ملی کشور را به لحاظ جمع آوری و سوء استفاده از داده‌های عظیم کشور به خطر انداخته .

نظر به اینکه به موجب برنامه توسعه‌ای که مدیران این پیام رسان تدوین و اجرای آن را آغاز کرده‌­اند و به موجب آن تصمیم گرفته شده است که تلگرام علاوه بر فعالیت در حوزه ارتباطی و رسانه‌ای برخلاف قوانین و مقررات پولی وبانکی جمهوری اسلامی ایران مستقیماً در حوزه اقتصادی و پولی کشور نیز وارد شده و یک نوع پول رمز پایه به نام(گرام) را طراحی و عرضه کند و باعنایت به اینکه طبق برآورد کارشناسان اقتصادی و فناوری فراگیر شدن این پول بدون پشتوانه می‌تواند ظرف مدت کوتاهی میلیارد‌ها دلار ضرر اقتصادی به مردم و کشور وارد کرده و سرمایه‌ها را به یغما ببرد.

فیلتر شدن تلگرام دلایل و توضیحات قوه قضاییه

فیلتر شدن تلگرام حقیقت دارد؟

فیلتر شدن تلگرام حقیقت دارد؟

لیست دلایل اصلی فیلتر شدن تلگرام به قرار زیر است

۱-اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه به ویژه از طریق طرح مسائل نژادی، قومی و تحریک و اغوای مردم به شورش و آشوب

۲-جمع آوری اطلاعات مردم وکشور و دسترسی بیگانگان به حریم خصوصی و داده‌های شهروندان ایرانی وجاسوسی به نفع اجانب

۳- انتشار، توزیع و تجارت انواع محتوای مستهجن و خلاف عفت عمومی و گسترش فساد و فحشاء در جامعه،

۴- اهانت به مقدسات و ارزش‌های اسلامی و تبلیغ به نفع فرقه‌های منحرف و مخالف اسلام

۵-نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و لطمه به آسایش عمومی

۶- قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر و سایر کالا‌های غیرمجاز

۷-اقدام علیه امنیت کشور ازطریق گروهک‌های تروریستی

۸-کلاهبرداری، نقض مالکیت معنوی وسایر جرائم مالی

۹- تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

۱۰- هتک حیثیت اشخاص

فیلتر شدن تلگرام امشب

قوانین کشوری که بر اساس آن برنامه تلگرام می بایست فیلتر شود

فیلتر شدن تلگرام توسط مخابرات

فیلتر شدن تلگرام توسط مخابرات

دلالت دارد و از سوی دیگر پیش از اتخاذ تصمیم در این زمینه، موضوع در جلسات متعدد کارشناسی با حضور متخصصان امر و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و آن‌ها نیز نظر کارشناسی خود را مبنی بر لزوم مسدودسازی و جلوگیری از ادامه فعالیت این شبکه اعلام داشته‌اند؛ لذا در اجرای ماده ۱۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی و به استناد اصل ۱۵۶ قانون اساسی و مواد ۴۹۸، ۵۰۰، ۵۱۲، ۵۱۳، ۵۱۴، ۶۰۹، ۶۱۰، ۶۳۹، ۶۹۷، ۶۹۸، ۷۰۰، ۷۲۹ تا ۷۳۱ و ۷۴۲ تا ۷۵۰ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و ماده ۶ قانون مطبوعات، دستور مسدودسازی پیام رسان تلگرام صادر و اعلام می­‌شود.

فیلتر شدن تلگرام برای کاربران ایران

فیلتر شدن تلگرام برای کاربران ایران

دستور برای ارائه دهندگان سرویس اینترنت در کشور

با توجه به مراتب فوق تمامی ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور خصوصاً شرکت ارتباطات زیر ساخت و اپراتور‌های تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف­‌اند از تاریخ ۹۷/۰۲/۱۰ نسبت به اعمال مسدودسازی کامل وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام کنند. متذکر می­‌شود اعمال مسدودسازی باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد، تخلف از اجرای این دستور مستوجب تعقیب کیفری خواهد بود.

چرا تلگرام فیتلر شده است

چرا تلگرام فیتلر شده است

دلایل اصلی فیلتر تلگرام طبق توضیحات دستگاه قضا

همچنین مطالب زیر را نیز پیشنهاد میکنیم مشاهده نمایید :

 

بیوگرافی پاول دورف با نام اصلی پاوِل والِریویچ دورُف

وی زادهٔ ۱۰ اکتبر ۱۹۸۴ یک مهندس کامپیوتر اهل روسیه است.

او یک کارآفرین است که بیشتر برای تأسیس شبکه اجتماعی وی‌کی و پیام‌رسان تلگرام شهرت دارد.

پاول برادر کوچک‌تر نیکلای دورف است.

فیلتر تلگرام در دستورکار قرار دارد و قضیه فیلتر تلگرام و فیلتر تلگرام فروردین و فیلتر تلگرام فروردین 97 و فیلتر تلگرام فروردین ۹۷ و فیلتر تلگرام فیلترشکن و فیلتر تلگرام فارسی و فیلتر تلگرام فردا و فیلتر تلگرام فروردین 96 و تلگرام فردا فیلتر میشه

وی در اکتبر ۱۹۸۴ در شهر سن پترزبورگ در کشور روسیه متولد شد، اما بیش‌تر دوران کودکی خود را در شهر تورین ایتالیا سپری کرد. پدر پاول دکتر والری دورف، زبان‌شناس بود و در ایتالیا کار می‌کرد.

از نوجوانی علاقه وافری به تکنولوژی داشت.

او تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ایتالیایی سپری کرد و بعد از اینکه در سال ۲۰۰۱ به روسیه برگشت، در دانشگاه سن پترزبورگ شروع به درس خواندن کرد و در سال ۲۰۰۶ در رشته علوم زبان فارغ‌التحصیل شد.

در سال ۲۰۱۱ پس از انتخابات پارلمانی بحث‌برانگیز در روسیه، دولت خواستار حذف صفحات سیاسی مخالفان بر روی وی کی شد و دورف مخالفت کرد. در دسامبر ۲۰۱۳ دورف ۱۲٪ از سهام وی کی را به صاحب بزرگترین شرکت اینترنتی روسی فروخت . . در روز اول آوریل ۲۰۱۴ دورف رسماً از شرکت وی کی استعفاء داد.

در روز ۱۶ آوریل ۲۰۱۴ دورف عملاً حاضر به انتقال داده‌های معترضان اوکراین به سازمان امنیتی روسیه نشد و در عوض بر روی صفحه رسمی وی کی خود پیامی پست کرد که این درخواست غیرقانونی بوده‌است.

آیا تلگرام فیلتر می ماند؟

آیا تلگرام فیلتر می ماند؟

در رابطه با لقب های مدیر تلگرام

او را «مارک زاکِر بِرگ» ِ روسیه خطاب کرده‌اند. (مارک زاکِر بِرگ: بنیانگذار فیس بوک)

در آگوست ۲۰۱۴، Nordic Business Report، پاول دورف را متعهدترین رهبر اروپای شمالی زیر ۳۰ سال لقب داد.

در سال ۲۰۱۷، برای پیوستن به رهبران جوان در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) انتخاب شد.

به مناسبت بیست و هفتمین سال تولدش، دورف یک میلیون دلار به بنیاد ویکی‌مدیا، جیمی دنال ویلز، اهدا کرد.

نحوه تاسیس برنامه تلگرام

در روز ۲۱ آوریل ۲۰۱۴، به عنوان مدیر عامل شرکت وی کی اخراج شد. بعدها دورف ادعا کرد که این شرکت به‌طور واضحی توسط متحدان ولادیمیر پوتین مورد نفوذ قرار گرفته بود.

بعد از آن دورف روسیه را ترک کرد و اظهار داشت که او هیچ برنامه ای برای بازگشت ندارد و گفت این کشور در حال حاضر با کسب و کار اینترنتی سازگار نیست.

پس از خروج از روسیه، او حق شهروندی در سنت کیتس و نویس، جزیره ای در دریای کارائیب را بدست آورد و بعد از آن توانست شرکت بعدی خود، تلگرام را تأسیس کند.

این شرکت بطور رسمی در برلین تأسیس شد که یک سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده می‌باشد.

چرا تلگرام فیلتر شد؟

آیا تلگرام فیلتر می ماند؟

درباره برنامه تلگرام و اثرات آن بر روی مردم

Telegram یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد (همهٔ انواع پرونده‌ها پشتیبانی می‌شود) خودویرانگر و رمزنگاری‌شده تبادل کنند.

تلگرام رسماً برای اندروید، ویندوز فون وآی‌اواس (ازجمله تبلت‌ها و دستگاه‌های بدون وای-فای) در دسترس است.

نرم‌افزارهای کلاینت غیررسمی برای نسخهٔ وب، نسخهٔ اواس ده، نسخهٔ لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند.

کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدئو و فایل تا حجم ۱٫۵ گیگابایت را دارند.

تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد.

فیلترینگ تلگرام فردا بررسی میشود و فیلترینگ تلگرام پلیس فتا و فیلتر تلگرام غیر ممکن و فیلتر تلگرام غیر ممکن شد و فیلتر تلگرام غیر ممکن است و فیلتر تلگرام غیر ممکن می شود و فیلتر تلگرام کانالهای غیراخلاقی و فیلتر تلگرام خبر

پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس، پاول دورف، اداره می‌شود.

بزرگ‌ترین فیلترینگ این نرم‌افزار پیام‌رسان، مربوط به اتفاقات مرتبط با تظاهرات ۱۳۹۶ ایران است.

عامل اصلی فیتلر تلگرام چه بود؟

عامل اصلی فیتلر تلگرام چه بود؟

آمار و ارقام جالب درباره استفاده کاربران از برنامه تلگرام

پاسخ مسئولان کشوری درباره فیلتر تلگرام

پاسخ مسئولان کشوری درباره فیلتر تلگرام

در اکتبر ۲۰۱۳ تلگرام روزانه صد هزار کاربر فعال داشت که در ۲۴ مارس ۲۰۱۴ این تعداد به ۱۵ میلیون رسید.

در دسامبر ۲۰۱۴، تلگرام اعلام کرد که بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد که روزانه بیش از یک میلیارد پیام تبادل می‌کنند.

میزان تبادل پیام‌ها در بازه زمانی پنج‌ماهه دو برابر شد و به ۲ میلیارد پیام در روز رسید.

در سپتامبر ۲۰۱۵، اعلام شد که تلگرام بیش از ۶۰ میلیون کاربر فعال دارد که روزانه ۱۲ میلیارد پیام با یکدیگر تبادل می‌کنند.

در فوریه ۲۰۱۵، تعداد ثبت نام کنندگان در تلگرام به ۳۵۰ هزار کاربر در روز رسید و در مجموع روزانه بیش از ۱۵ میلیارد پیام در بستر این پیام‌رسان منتقل شد.

در سال ۲۰۱۷، تلگرام با حدود ۱۸۰ میلیون کاربر (ر ک بخش انگلیسی و روسی) هفتمین پیام‌رسان پرکاربرد شناخته شد.

در این فهرست،پیام‌رسان فیس‌بوک و واتس‌اپ مشترکاً اول هستند.

در سال ۲۰۱۸ تلگرام کاربران خود را بالغ بر ۲۰۰ میلیون اعلام کرد.

در ایران، طبق نظرسنجی انجام‌شده از طرفِ ایسپا، تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان است به‌طوری‌که در سالِ ۹۶، ۶۲٫۲ درصدِ ایرانیان عضوِ آن بوده‌اند.

 

منابع
ویکی پدیا
خبرگزاری جوان

تهیه و گردآوری توسط
ایران وی

یک نظر

  1. غرب برای دسترسی به اطلاعات کاربران نیازی به تلگرام نداره و گوگل که به سازمان سیا آمار زیادی از مردم داده و میده از هر نفر به ارتفاع ۵۰ متر برگه A4 اطلاعات داره و نیازی ب یه پیامرسان ساده مثل تلگرام برای این کار نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *