انتقاد تند حامد بهداد از سینمای ایران در صفحه اینستاگرامش

انتقاد حامد بهداد از سینمای ایران, صحبت جدید حامد بهداد در صفحه اینستاگرامش راجع به وضعیت سینمای ایران
او این یادداشت را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است. بهداد در ابتدای این یادداشت از سریال «دندون طلا» به کارگردانی داود میرباقری نوشته است: «قصه خوبى خواهید دید، «دندون طلا» سریال با ارزشیه کارى اصیل و فرهنگى متاثر از شاهنامه و موسیقى و نمایش ایرانى.چیزهایی که ادعا میکنیم داریم اما کمتر درباره شون می‌دونیم.

هشت یا نه قسمت این سریال با شروع و ادامه و پایان بندى عالى ساخته شده که بهتون اطمینان می‌دم ارزش نگهدارى در قفسه فیلمها و کتاب هاتون رو داره.»

او ادامه داده: «در هنگام نمایش صحنه اى دندون طلا در پانزده سال پیش که دانشجو بودم احساس درستى نسبت به این اثر داشتم و هم همین زمان که خودم بازیگر یکى از نقش هاى فیلمش بودم. دندون طلا کمابیش توانسته به ناخودآگاه فرهنگى ما نقب بزنه.»اخبار,اخبار فرهنگی,حامد

او پس از این مقدمه به سراغ وضعیت فعلی سینمای ایران رفته و نوشته: «این روزها برام چیزى چندش آور تر از اکران و فروش فیلمهاى مستهجن و لجن وجود نداره. منخشمگین می‌شم از سقوط سطح سلیقه عموم مردم. باید رکورد میزان این سقوط متعفن رو در گینس به ثبت رسوند.

 

اما به جرأت میتونم بگم مجموعه دندون طلا ، در هنگامى که کار می‌کردم این باور رو بهم می‌داد که هم مردم و هم تماشاگرهاى حرفه اى رو تحت تأثیر منطقى خودش قرار می‌ده. که البته عامل انتقال این تاثیر جوانهاى خانواده خواهند بود.»

بهداد ادامه داده: «چون آنها هستند که خانه را از رکود و یکنواختى بیرون می‌کشند. کارى که شخصاً خودم با خانه و خانواده ام انجام دادم. خانه مان می‌رفت تا در روزمرگى و بى نشاطى از تکرار عادت بیمار شود.

 

اما با بازیگر شدن و موفق شدنم ، خانواده ام علاقه خود را دوباره به نمایش و سینما بدست آورد. طورى که مادر و پدرم مرا از اخبار فرهنگى روز مطلع می‌ساختند.»

این بازیگر تاکید کرده: «در خانه ما همیشه بحث سر داستان و فیلم و اتفاق هایش بود و من این سرزندگى فرهنگى را مدیون خود بودم. بخاطر همین خیال می‌کنم جوانهاى خانواده می‌توانند جهان کوچک خانه شان را بسازند.

 

مجموعه سینمایی دندون طلا شما را از تماشاى آن اثر شاد میکند و مانع از احساس هدر رفتن زمان می‌شود. کارى است درباره مقام بلند مطربى.

 

کارى درباره مقام موسیقى صحنه اى . کارى درباره نمایش سیاه بازى.در ادامه از دانشجویان و جوانان آگاه و شعورمند هموطن می‌خوام که در هنگام توزیع و پخش سریال دندون طلا ، با دزدى و کپى کردن و ارزان فروشى دلالهاى مفت خور برخورد کرده و مانع این لودگى ها شوند. خدا یارمان»

اخبار فرهنگی – خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *