کشتی نفتکش سانچی ایران بروز رسانی جدیدترین خبر

آخرین خبر از کشتی نفتکش ایرانی سانچی حامل نفت ، جدیدترین خبر های مربوط به کشتی سانچی ایران . آیا کسی از خدمه کشتی نفتکش سانچی نجات پیدا کرده است؟ اطلاع از آخرین وضعیت کشتی ایرانی سانچی ، با ما همراه باشید .

کشتی نفتکش سانچی , خبر نجات خدمه

آخرین خبر از وضعیت کشتی نفتکش سانچی

کشتی نفتکش سانچی : حادثه کشتی سانچی اشاره تصادف ۲ کشتی در آب‌های چین بود. در مورخه شنبه ۹۶/۱۰/۱۶ نفتکش ایرانی سانچی که از عسلویه حرکت کرده بود . قرار بود جهت تحویل نفت عازم داسان کره جنوبی شود ، که در راه با یک کشتی باری چینی در سواحل چین برخورد کرد.

محموله نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش‌سوزی سریع شد. بر اثر برخورد این نفتکش با یک کشتی باربری در سواحل شرقی چین ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی ناپدید شده‌اند که بعد از چند روز جستجو تا کنونی جسد ۳ نفر از ایرانیان مفقود در این حادثه پیدا شده‌است.

محموله ای که کشتی سانچی حمل می کرده

نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تُن نفت خام و میعانات سبک نفتی بود. طول این نفتکش ۲۷۴ متر بود و با پرچم پاناما بر روی دریا تردد می‌کرد. پس از این حادثه رئیس جمهور ایران دستور تشکیل کمیتهٔ ویژهٔ رسیدگیِ حادثهٔ نفتکشِ سانچی را صادر کرد .

ریاست آن به عهده علی ربیعی وزیر کار قرار گرفت و او برای پیگیری وضعیت این کشتی به چین سفر کرد.

کشتی نفتکش سانچی , خبر نجات خدمه

وضعیت امداد کشتی نفتکش سانچی

تیم امداد و نجات چین برای جستجوی دریانوردان گرفتار و مفقود شده وارد نفتکش سانچی شدند. نیرو‌های امداد چینی دو پیکر جدید را از نفتکش ایرانی در آب‌های چین پیدا کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از شانگ‌های، تیم امداد و نجات چین برای جستجوی دریانوردان گرفتار و مفقود شده وارد نفتکش سانچی شدند. این نیروهای امدادی علاوه بر کشف دو پیکر خدمه کشتی، جعبه سیاه را نیز پیدا کردند. رئیس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش ایرانی سانچی به محض ورود به فرودگاه شانگ‌های، برای بررسی اوضاع به اتاق بحران چین رفت.

 

علی ربیعی که از سوی رئیس جمهور به عنوان رئیس کمیته ویژه رسیدگی  به وضعیت سانچی منصوب شد. وی برای هماهنگی‌های لازم و بررسی راهکار‌های امداد و نجات و اقدامات انجام شده و ملاقات با مسئولان چینی از فرودگاه شانگ‌های به اتاق بحران  رفت.

در همین حال کان ارثی مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: نیرو‌های امداد و نجات چین صبح امروز ساعت ۸ و ۳۵ دقیقه (به وقت محلی) ورود نیم ساعته به کشتی داشتند و در این مدت دو پیکر جدید کشف کردند.

آیا کسی از خدمه کشتی سانچی تاکنون نجات یافته است؟ خیر تاکنون شخص زنده ای از خدمه پیدا نشده است .

وجود گاز های سمی مانع امداد پیوسته در کشتی سانچی

 

وی گفت: به علت زیاد بودن گاز‌های سمی و نبود اکسیژن کافی، نیرو‌های چینی فقط نیم ساعت در نفتکش حضور یافتند و خارج شدند.

سیروس کیان ارثی افزود: نیرو‌های تکاور ارتش آماده عملیات ورود هستند و در صورت فراهم بودن شرایط این عملیات انجام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش گفت: دو جسد کشف شده به خارج از کشتی منتقل شدند.

سیروس کیان ارثی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در شانگ‌های افزود: هویت اجساد مشخص نیست.

وی گفت: به علت وزش باد شدید و وجود گاز‌های سمی در نفتکش، حضور بیشتر نیرو‌های امداد چین میسر نبود و این نیرو‌ها مجدد عملیات ورود را انجام خواهند داد.

کشتی نفتکش سانچی , خبر نجات خدمه کشتی نفتکش سانچی , خبر نجات خدمه

کشتی سانچی نفتکش ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *