کاخ سفید وضعیت اضطراری ملی آمریکا در قبال ایران را برای یکسال آینده تمدید کرد

کاخ سفید وضعیت اضطراری ملی آمریکا در قبال ایران برای یکسال آینده تمدید کرد

تمدید تحریم ها علیه ایران و تمدید تحریم های ایران و تشدید تحریم ها و تشدید تحریم ایران و تمدید تحریم و تمدید تحریم آمریکا و تمدید تحریمها و تمدید تحریم نفتی و تمدید تحریم نفتی ایران و تمدید تحریمات

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، کاخ سفید روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از تمدید وضعیت اضطراری ملی آمریکا در قبال ایران برای یکسال آینده خبر داد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: «در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹، با صدور فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با تهدیدی غیرمعمول و فوق العاده علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا یک وضعیت اضطراری ملی را در قبال ایران اعلام کرد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «روابط ما با ایران هنوز عادی نشده است و فرآیند اجرای موافقتنامه های منعقده با ایران، مورخ ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱ همچنان دردست اقدام است.

از این رو، وضعیت اضطراری اعلام شده در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹و تدابیر اتخاذ شده در آن زمان مرتبط با این وضعیت اضطراری، باید مابعد تاریخ ۱۴ اُم نوامبر ۲۰۱۷ قابلیت اجرایی داشته باشند.

طبق بخش ۲۰۲ (B) قانون وضعیتهای اضطراری ملی، رئیس جمهور به مدت یک سال دیگر وضعیت اضطراری در قبال ایران را طبق فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ تمدید می کند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *