اطلاعات گردشگری شهرهای روسیه که میزبان جام جهانی 2018 هستند

شهر های برگزار کننده جام جهانی روسیه و عکس و اسم شهر های جام جهانی روسیه و ورزشگاههای جام جهانی روسیه کجاست؟ و شهر های محل برگزاری بازی جام جهانی 2018

جام جهانی سال 2018 در کشور روسیه برگزار می شود و شهر های مختلف این کشور از اکنون برای میزبانی جام جهانی 2018 آماده سازی شده اند با ما همراه باشید تا با شهر های مختلف میزبان جام جهانی آشنا شوید

شهر روسیه میزبان جام جهانی

اطلاعات گردشگری شهرهای روسیه که میزبان جام جهانی 2018 هستند

نگاهی به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه

جمعه 19 آبان 1396 – جهان گردی,اماکن دیدنی,گردشگری

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه. یکی از وقایع مهم و ویژه ای که در سال 2018 برگزار خواهد شد و از ماهها قبل علاقه مندان منتظر در سراسر در انتظار رسیدن آن هستند، جام جهانی 2018 روسیه در این کشور است. در سراسر دنیا افراد بسیاری در انتظار این رویداد هستند و این افراد تنها شامل علاقه مندان به ورزش نیست. بلکه تاجران،شرکتهای هواپیمایی و بسیاری دیگر از افراد نیز در انتظار رسیدن این رویداد میباشند. جام جهانی 2018 درحقیقت بیست و یکمین دورۀ جام جهانی است که در شرق اروپا برگزار می شود. همانطور که میدانید روسیه را به عنوان بزرگترین کشور جهان میشناسند. ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که ورود تماشاچیان فوتبال در دوران جام جهانی نیاز به دریافت ویزا نخواهد داشت. این مسئله علاقه مندان بیشتری را از سراسر دنیا راهی روسیه خواهد کرد چرا که حتی پیش از آن افراد زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به بازدید از این سرزمین تاریخی هستند.
روسیه

افرادی که در چنین رویدادی دور هم جمع می شوند علاوه بر بازدید از اماکن دیدنی و تجربۀ مسابقات هیجان انگیز جام جهانی، تجربۀ خاص رویارویی همزمان با افرادی از دهها کشور دنیا با فرهنگها و رسوم مختلف را نمیتوان به سادگی ندیده گرفت.این یک ماجرای هیجان انگیز برای علاقه مندان است که شاید هرگز تکرار نشود. چرا که این مسابقات تنها اعضای تیمهای فوتبال و تماشاگران را جذب خود نمیکند.تماشاگرانی از سراسر دنیا برای حمایت از تیم ملی کشورشان راهی این کشور می شوند نه فقط مردم 32 کشور شرکت کننده در مسابقات، بلکه دوست داران فوتبال از سراسر دنیا راهی این کشور می شوند. پذیرایی از این افراد در کشور روسیه موجب شده تا این کشور با برنامه ریزی دقیق و صرف مخارج کلان برای پذیرایی از این جمعیت چند میلیونی آماده می شود. در شهر مسکو استادیوم Luzhniki مرکز این واقعۀ هیجان انگیز خواهد بود. بر طبق برنامۀ اعلام شده مراسم افتتاحیه، مسابقۀ نیمه نهایی و فینال جام جهانی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. این زمان فرصت خوبی است برای بازدید از شهرهای مختلف روسیه . در شهر مسکو مکانهای زیبایی برای بازدید وجود دارد. از جمله این مکانها میتوان به تئاتر Bolshoi، کاخ کرملین، موزۀ هنرهای زیبای شهر مسکو بنام  و گالری هنری Tretyakov میتوان نام برد.در این شهر میتوانید سه اثر مهمی که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند را نیز بازدید کنید این سه اثر عبارتند از : میدان سرخ، کلیسای جامع سنت باسیل و کاخ کرملین  و هرسۀ آنها به عنوان نماد و سمبل کشور روسیه شناخته می شوند. اما برای گردش در روسیه نیاز نیست که تنها به مناطق شهری سفر کنید. شاید مایل باشید تا در طبیعت این کشور سری بزنید روسیه کشوری قدیمی با وسعت زیاد است که شهرهای آن شهرت بسیاری دارد. از آنجا که مسابقات در فصل تابستان برگزار می شود فرصت خوبی برای یک گردش طبیعی خواهید داشت. از جذابیتهای طبیعی این منطقه کوهستانهای سفید پوش شده و بزرگترین دریاچۀ آب شیرین جهان است. حالا که برای دریافت ویزا نیاز به نگرانی ندارید شاید وقت آن رسیده است که چمدانهایتان را ببندید و راهی سرزمین برفی شوید.
کشور روسیه

جام جهان فوتبال 2018 روسیه

پس از سالها انتظار، جام جهانی فوتبال در کشور روسیه برگزار خواهد شد. در این مسابقات 32 تیم برتر جهان رودرروی هم قرار خواهند گرفت. 31 تیم از این تیمها پس از طی مراحل و مسابقات مقدماتی از بین قاره های مختلف انتخاب خواهند شد و تیم 32 میزبان مسابقات است . تیم ملی ایران نیز موفق به دریافت جواز حضور در جام جهانی روسیه شد. در دوران مسابقات مجموعاً 64 بازی برگزر می شود و این بازی ها در 12 ورزشگاه مشخص شده در یازده شهر روسیه که برای مسابقات آماده شدهاند انجام خواهند گرفت . همچنین زمان بازی نهایی در 25 تیرماه سال 1397 در شهر مسکو و استادیوم Luzhniki خواهد بود. در این مقاله به بررسی یازده شهری که در طی این مسابقات میزبان مهمانان روسیه خواهند بود خواهیم پرداخت این شهرها عبارتند از: مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگارد، قازان، نیژنی نووگورود، سامارا، ولگاگراد، سارانسک، روستوف، سوچی و یکاترینبورگ.
جام جهانی 2018 روسیه

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

1) مسکو

پایتخت روسیه یکی از زیباترین شهرهای این کشور است و البته یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه. مسکو را شهر خورشید نیز می نامند. دلیل این نامگذاری وجود دیوارهای سفید و گنبدهای طلایی  در آن است. معماری این شهر بسیار خاص و منحصر به فرد است. در شهر مسکو ساختمانهای معروفی وجود دارد که بسیار زیبا هستند .همچنین بناهای تاریخی این شهر نیز شگفتی های خاص خود را دارند. از مشهورترین ساختمانهای مسکو میتوان از کاخ کرملین، کلیسای مشهور سنت باسیل و میدان سرخ  نام برد. تقریبا هرکسی که گذرش به مسکو می افتد سری به این سه بنای زیبا میزند و از زیبایی های آنها لذت میبرد. شهر مسکو دو استادیوم مشهور نیز دارد. ورزشگاههای Luzhniki و Spartak که متعلق به دو تیم مشهور این شهر هستند در طول مراسم افتتاحیه ، نیمه نهایی و مسابقۀ فینال جام جهانی فوتبال 2018 میزبان این مسابقات هستند.
مسکو

2) سن پترزبورگ

بدون شک دربارۀ شفق شمالی روسیه شنیده اید. علاقه مندان به این رویداد طبیعی در شبهای سفید راهی روسیه می شوند تا در سنت پترزبورگ زیبایی های شگفت آور طبیعی را مشاهده کنند. در حقیقت این شهر از زیباترین شهرهای کشور روسیه میباشد و پس از پایتخت این کشور بزرگترین شهر این کشور نیز هست. همه ساله هزاران نفر از سراسر جهان برای دیدن منظرۀ دلپذیر شبهای سفید راهی این شهر می شوند. اما میزبانی سن پترزبورگ تنها به این دلیل نیست که شهرت دارد. در این شهر مکانهای دیدنی زیادی وجود دارد. از جمله موزۀ مشهور هرمیتاژ، تواتر معروف مارینسکی، کاخ تاریخی پتروهوف و کلیسای مشهور سن پترزبورگ میباشند.مهمترین ورزشگاه سن پترزبورگ Krestovsky نام دارد. در طول مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2018 استادیوم Krestovsky میزبان برخی از مسابقات خواهد بود. این استادیوم متعلق به تیم فوتبال FC Zenit  میباشد.
سن پترزبورگ

3) کازان

شهر کازان بیشتر از هزار سال قدمت دارد ویژگی مهم کازان این است که  در هزارسال گذشته مسلمانان و مسلمانان دوستانه و در کنار هم در آن زندگی کرده اند. شما میتوانید در این شهر مساجد را در کنار کلیساها پیدا کنید. مسیحیان این شهر اکثراً ارتودوکس هستند در سال 2005 این هم زیستی 1000 ساله در کازان جشن گرفته شد. به جرات میتوان گفت که کازان از جذاب ترین شهرهایی است که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسده است. بزرگترین مسجد کشور روسیه که بنام مسجد قل شریف مشهور است در این شهر قرار دارد. همچنین برج اسپاسکایا و قصر کشاورزان نیز از دیگر نقاط دیدنی کازان محسوب می شوند. ورزشگاهی که در طی مسابقات جام جهانی در این شهر به عنوان میزبان معرفی شده استادیوم مشهور  Kazan Arena میباشد. این استادیوم به باشگاه روبین شهر کازان تعلق دارد و در طول مسابقات جام جهانی دو بازی را میزبانی خواهد نمود.
کازان

4) سامارا

شهر سامارا از نقاط جذاب روسیه است . در این شهر انواع فرهنگها در کنار هم قرار گرفته اند. قدمت تاریخی سامارا نیز چشمگیر است. اهمیت شهر سامارا برای روسیه تنها به دلیل قدرت تجاری آن نیست .درست است که این شهر مرکز قدرت فضایی کشور روسیه محسوب می شود اما سرشار از موسیقی، زیبایی و شگفتی های چشم نواز است. چنانچه به سامارا سفر کردید میتوانید از مسجد بزرگ این شهر بازدید کنید. پارک حیات وحش این شهر نیز بسیار دیدنی است و پارک یوری گاگارین  را برای گذراندن یک عصر دلپذیر به شما توصیه میکنیم.  شهر سامارا همچنین دارای تیم فوتبال شناخته شده ای بنام FC Krylia Sovetov Samara میباشد. استادیوم این تیم بنام  (Samara Arena) در طول جام جهانی 2018 روسیه میزبان چند مسابقۀ هیجان انگیز خواهد بود.
سامارا

5) سارانسک

تاریخ شهر سارانسک پر از رویدادهای تلخ و شیرین تاریخی بوده است.اتفاقات بزرگی در این شهر رخ داده است. این شهر از شهرهای مورد علاقۀ تولستوی نویسندۀ شهیر روس بوده است. این نویسنده سارانسک را شهر کاج های قدیمی و تاج های کوتاه می نامد که خاک آن سیاه است و سنگهای کمی دارد.شهری با خاکی حاصلخیز و جنگلهای دور افتاده. در این شهر میتوانید آثار زیادی از اسطوره های کشورروسیه را ببینید و شگفتی های معماری زیادی دارد. ورزشگاه شهر سارانسک  استادیوم Mordovia Arena میباشد . این ورزشگاه خانه تیم فوتبال موردویا است و ورزشگاه میزبان این شهر در طول جام جهانی فوتبال 2018 روسیه خواهد بود.
Saransk

6) یکاترینبورگ

شاید دربارۀ یکاترینبورگ خیلی نشنیده باشید اما باید بدانید که این شهر آنقدر شهرت دارد که نام آن در فهرست دوازده شهر ایده آل جهان در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.این شهر سرزمینی گرانبهاست که در دل آن ارزنده ترین هدیه های طبیعت وجود دارد. معادن نفت و گاز ، چندین معدن طلا و مهمتر از همه بزرگترین معدن زمرد جهان در یکاترینبورگ قرار دارند. در مدت اقامت در این شهر میتوانید به کلیسای جامع یکاترینبورگ سری بزنید که به یادبود قدیسین شهر ساخته شده. ساختمان شهرداری نیز بسیار زیبا و دیدنی است. قصر معروف Rastorguyev-Kharitonov یک مکان تاریخی است و سواحل رودخانۀ ایست که محلی مناسب برای گردشی عصرگاهی خواهد بود. ضمن اینکه سیرک این شهر نیز شهرت زیادی دارد. استادیوم شهر یکاترینبورگ که در طول جام جهانی وظیفۀ میزبانی از سه دیدار را برعهده دارد Yekaterinburg Arena نام دارد.
Yekaterinburg

7) روستوف نا دونو

یکی از شهرهای زیبای روسیه  که زیباترین شهر بندری این کشور نیز محسوب می شود .این منطقه را یکی از مکانهایی میدانند که در ایجاد یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی که در ایجاد امپراتوری روسیه نقش داشته است.بازدیدکنندگان این شهر میتوانند ماهی های جنوب روسیه را امتحان کنند. از دیگر جذابیت های روستوف نادونو موزۀ هنر این شهر است. بازار اصلی شهر نیز بسیار زیباست. ساختمان شهرداری یک مکان تاریخی برای علاقه مندان به مکانهای تاریخی است. از دیگر مکانهای دیدنی این شهر ساختمان دوما در بخش مرکزی شهر است. ضمن اینکه این منطقه شهری ساحلی است و بنادر زیبایی نیز دارد. کسانی که برای جام جهانی راهی این شهر می شوند بدون شک مطلع هستند که ورزشگاه مهم این شهر یعنی استادیوم Rostov Arena  در طول دورۀ مسابقات جام جهانی 2018 فوتبال میزبان چند مسابقه میباشد. در سفر به روستوف نادونو غذاهای دریایی این منطقه را امتحان کنید.
روستوف نا دونو

8) شهر ولگوگراد

ولگوگراد یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه است و یکی از شهرهایی است که در قرن گذشته دوران پر تنشی را سپری کرده است. این شهر در جنگ جهانی و وقایع مختلف تاریخ روسیه نقش داشته است. بنابراین در میان خیابانها ، کاخها و ساختمانهای آن میتوانید رد پای تاریخ را مشاهده کنید. در صد سال گذشته نام این شهر سه بار تغییر کرده است. از مهمترین ساختمانهایی که در ولگوگراد  میتوانید ببینید بنای مشهور مجسمۀ مام میهن است که به عنوان نماد این شهر شناخته می شود. از دیگر جذابیتهای این منطقه ساختمان مشهور افلاک نما و ایستگاه قطار آن است که قدمتی تاریخی دارد. در این شهر نیز استادیوم Volgograd Arena در مسابقات جام جهانی میزبان میباشد.
ولگوگراد

9) نیژنی نووگورود

بدون شک شما نام ماکسیم گورکی نویسندۀ مشهور روس را شنیده اید. شهر نیژنی نووگورد پیش از این به افتخار این نویسندۀ بزرگ گورکی نام گرفته بود. در این شهر صدها و هزاران ساختمان تاریخی زیبا وجود دارد که بیشتر آنها پنجره های منحنی شکل دارند. مشهورترین این ساختمان ها قلعۀ تاریخی نیژنی نووگورود کرملین است. دیگر مکانهای دیدنی شهر گورکی میدان مینین پوژارسکی،بانک ملی، بازارشهر و کلیسای جامع الکساندر نوسکی  میباشند. ورزشگاه این شهر استادیوم  Nizhny Novgorod است که در چند بازی جام جهانی میزبان علاقه مندان خواهد بود.
نیژنی نووگورود

10) سوچی

درست است که روسیه کشوری زمستانی است اما این کشور در تابستان زیبایی های خاص خودش را دارد. از جمله مکانهایی که میتواند برای بازدیدکنندگان روسیه جالب باشد شهر سوچی است که یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه است و این شهر که در سواحل دریای سیاه قرار دارد به عنوان پایتخت تابستانی کشور روسیه شناخته می شود. شهر سوچی در سالهای اخیر میزبان المپیک زمستانی 2014 نیز بوده است . این مناسبت موجب شد که کلیۀ زیرساختهای آن نوسازی شوند و حالا سوچی برای پذیرایی از علاقه مندان به جام جهانی فوتبال آماده می شود. در شهر سوچی سالن تئاتر مشهور زیمنی برای علاقه مندان به هنر جذاب خواهد بود. همچنین کلیسای جامع این شهر میتواند بسیار دیدنی باشد. دو پارک بزرگ این شهر نیز برای گذراندن اوقاتی خوش دلپذیر خواهند بود. چنانچه به تاریخ و باستان شناسی علاقه دارید به موزۀ مردم شناسی سوچی هم سری بزنید. در این شهر استادیوم ویژۀ المپیک fisht برای بعضی از مسابقات جام جهانی آماده شده است.
سوچی

11) کالینینگراد

در  دریای بالتیک بندری وجود دارد که چندین ملیت و فرهنگ مختلف را در کنار هم دارد.منطقۀ کالینگراد یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه است چرا که به جز استادیوم Kaliningrad که در طی دوران این مسابقات میزبان مسابقات میباشد، دیدنی های بسیاری را در دل خود جای داده است. مکانهای مانند کلیسای جامع کونتینگزبرگ و کلیسای خانوادۀ مقدس از مکانهای مذهبی- تاریخی کالینینگراد هستند همچنین بازدید از دهکدۀ ماهیگیران و براندونبورگو نیز خالی از لطف نخواهد بود.
کالینینگراد

کارناوال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *