عکس جاذبه های گردشگری ایالات متحده امریکا

مکان های گردشگری آمریکا و جاذبه های گردشگری آمریکا و مکان های دیدنی آمریکا و جاذبه های گردشگری آمریکای شمالی و مکان های تفریحی آمریکا و جاذبه های گردشگری آمریکای جنوبی و مکان های توریستی آمریکا

 

جاذبه های گردشگری امریکا

 آمریکا کشور توسعه یافته‌ای است که دائما در حال رشد است و با سرعت زیادی به پیشرفت خود ادامه می‌دهد که آن را بهترین ملت دنیا تا کنون کرده است. ایالات متحده آمریکا میشه از نظر تکنولوژی پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا باشند، اما شگفت انگیزترین مکان‌های طبیعی را دارند که نه تنها چشم انداز آن را زیبا می‌کنند بلکه با زیبایی و موجودیت جادویی خود ذهن انسان را نیز گیج می‌کنند. خوشبختانه آمریکا توانسته به کسانی که عاشق و تشنه زیبایی طبیعت هستند مناظر جذابی ارائه دهد که نفس را در سینه شان حبس می‌کند. بسیاری از افراد باور نمی‌کنند که این صحنه‌های الهام بخش هنوز در آمریکا وجود دارند و هزاران نفر را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌کنند. این مکان‌ها نه تنها به خاطر زیبایی بلکه به خاطر ایستادگیشان در گذر زمان جذاب هستند؛ حالا بیایید نگاهی به این مکان‌های شگفت انگیز داشته باشیم که حس شادی و لذت را در بازدیدکنندگان خود برمی انگیزند.

 درای تورتوگاس (Dry Tortugas) در فلوریدا 

اولین اروپایی‌ها در سال ۱۵۳۱ از درای تورتوگاس دیدن کردند. آن‌ها به خاطر ۱۷۰ لاکپشتی که به آنجا بردند ابن نام را بر آن نهادند. این پارک ۲۶۰۰۰ هکتاری از هفت جزیره کوچک تشکیل شده که دسترسی به آن‌ها تنها با قایق یا هواپیماهای دریایی میشه. این پارک به دلیل قلعه جفرسون و هفت جزیره اش مشهور است و یکی از مقاصد محبوب توریستی به شمار می‌رود. فعالیت هایی مثل غواصی، پیک نیک، تماشای پرندگان، کمپینگ، ماهیگیری و قایق سواری در این پارک ملی انجام می‌شود. آب آبی کریستالی، صخره‌های مرجانی و حیات دریایی آن واقعا ارزش دیدن دارند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

آب‌فشان فلای (Fly Geyser) در نوادا

این آبفشان در سال ۱۹۶۴ به طور ناگهانی هنگام بررسی منابع انرژی زمین گرمایی به وجود آمد. گودال عمیقی از صخره‌های داغ، منبع افزایش دمای آب آن هستند. این یک چشمه زمین گرمایی مصنوعی کوچک است. آب آن‌ها دائما از زمین می‌جوشد و به ۱.۵ متر در هوا می‌پاشد و سپس وارد ۳۰۰ استخر مجزا می‌شود که ۳۰ هکتار وسعت دارند. این چشمه شامل موادمعدنی و جلبک‌های ترموفیلیک است که علت رنگ‌های زیبا و باشکوه آن هستند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

پارک ملی گلیشر (Glacier National Park) در مونتانا

پارک ملی گلیشر یک فضای ۴۱۰۰۰ هکتاری را در کوه‌های راکی مونتانا اشغال می‌کند. این پارک در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده است. این بهشت زمینی منظره‌ای از قله‌های یخی و دره هایی که به سمت مرز کانادا می‌روند را به شما ارائه می‌دهد. پارک ملی گلیشر ۱۱۲۶ کیلومتر مسیر کوه پیمایی به شما ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها به یک دریاچه فوق العاده زیبای پنهان می‌رسد. فعالیت هایی مثل کوه پیمایی، پیاده روی، دوچرخه سواری و کمپینگ در این پارک انجام می‌شوند. حیات وحش متنوع از بزهای کوهی تا خرس‌های گریزلی نیز از جاذبه‌های این پارک ملی هستند. گردشگران جذب رودهای زلال و درخشان، مراتع وحشی و آبشارهایی می‌شوند که واقعا نفس را در سینه حبس می‌کنند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

ساحل شیشه ای، پارک ایالتی مک کراچر، کالیفرنیا 

ساحل شیشه‌ای یکی از جذابترین سواحل این منطقه است، اما داستان جالبی ندارد. ساحل شیشه‌ای در پارک مک کراچر در کالیفرنیا قرار دارد. متاسفانه این ساحل در نتیجه سال‌ها جمع آوری زباله در یک منطقه ساحلی در نزدیکی بخش شمالی شهر ایجاد شده است. گردشگران تابستان‌ها از این ساحل لذت می‌برند و هر سال ده‌ها هزار نفر برای بازدید از آن می‌آیند. متاسفانه سنگ‌های شیشه‌ای این ساحل در حال کاهش هستند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

مکان های دیدنی آمریکای شمالی و جاذبه های گردشگری آمریکا و جاذبه های گردشگری امریکا شمالی

یادبود ملی ماسه‌های سفید در نیومکزیکو 

یادبود ملی ماسه‌های سفید به خاطر ماسه‌های سفیدش مشهور است. همان طور که از نامش پیداست منظره زیبای آن به طور کامل از کریستال‌های گچی سفید و تپه‌های ماسه‌ای تشکیل شده و منطقه‌ای به مساحت ۷۱۰ کیومتر مربع را پوشش می‌دهد. این منطقه در سال ۱۸۹۸ به یک پارک ملی تبدیل شد. بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند در تمام طول سال حتی در هوای بسیار گرم از این پارک لذت ببرند و روی تپه‌های آن به راحتی راه بروند، زیرا گچ اصلا گرما را جذب نمی‌کند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

چشمه بزرگ منشوری در یلوستون، وایومینگ 

چشمه بزرگ منشوری، بزرگترین چشمه آب گرم آمریکا و سومین چشمه بزرگ آب گرم در جهان است. این چشمه به دلیل رنگ آمیزی زیبایی که دارد این نام را گرفته است و رنگ‌های رنگین کمان را از قرمز تا آبی به نمایش می‌گذارد. در سال ۱۸۳۹ قطر این چشمه ۹۰ متر اندازه گیری شد و بعد‌ها در سال ۱۸۷۰ قطر آن به ۱۵ متر رسیده بود.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

استخر طبیعی همیلتون، تگزاس 

این استخر طبیعی برای یک سفر تابستانی رویایی، فوق العاده است. استخر هملیتون بهترین استخر طبیعی است که یک آبشار ۴.۵ متری و یک زیستگاه طبیعی و حفاظت شده ۹۴ هکتاری همراه با استخری به رنگ سبز یشمی دارد. در دهه ۱۹۶۰ بازدیدکنندگان و ساکنان آستین برای شنا به این منطقه می‌آمدند. این استخر به دلیل نابودی طاق یک رودخانه زیرزمینی به دلیل فرسایش حدود هزار سال پیش شکل گرفته است. این آب تصفیه شیمیایی نمی‌شود، اما به طور منظم کنترل می‌شود.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

چاه ژاکوب، ویمبرلی، تگزاس

چاه ژاکوب یک چشمه بی انتها در تگزاس است که از بستر سیپرس کریک جریان می‌یابد، جایی که غارهای عمودی آن حدود ۹ متر طول دارند. این چاه در شمال غربی ویمبرلی قرار دارد و میانگین عمق آن ۳۶ متر است. این غار توسط شماری از غواصان غار کشف شد و به عنوان استخری برای شیرجه و غواصی به کار می‌رود.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا 

آنتلوپ کنیون در آریزونا یک مکان فوق العاده مشهور برای عکاسی و تماشاست. آنتلوپ کنیون با گردشگران زیادی که جذب می‌کند یکی از منابع کسب و کار به شمار می‌رود. دسترسی به این مکان بسیار آسان است، زیرا نیاز نیست از هیچ جایی بالا بروید. پرتوهای خورشیدیی که از میان دیوارهای این دره عبور می‌کنند آن را تبدیل به یک پردیس زیبای زمینی کرده اند. آنتلوپ توسط یک دختر چوپان در سال ۱۹۳۱ کشف شد. خانواده او هنوز هم به آنتلوپ کنیون تور می‌برند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

پارک ملی حفره‌های کالزبد (Carlsbad Caverns) در نیومکزیکو 

غارهای کالزبد در سال ۱۹۲۳ به عنوان یادبود ملی اعلام شدند و پارک ملی حفره‌های کالزبد در سال ۱۹۳۰ به وجود آمد. این غار‌ها اولین بار در سال ۱۸۹۸ توسط پسری به نام جیم وایت کشف شدند. این پارک دو ورودی دارد و شما می‌توانید از ورودی طبیعی یا آسانسور استفاده کنید. هر دو ورودی بسیار جالب هستند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

دشت های گل لاله در دره اسکاگیت (Skagit)، واشنگتن

 دره اسکاگیت تجسم کاملی از مادر طبیعت است. هر سال فستیوالی در شمال غربی واشنگتن برگزار می‌شود که زیبایی گل‌های لاله را در این منطقه به نمایش گذاشته و بیش از یک میلیون نفر را از سراسر جهان جذب می‌کند. این دره در ماه آپریل از همیشه شلوغ‌تر است.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

گرند کنیون، آریزونا 

گرند کنیون یک دره شیبدار در ایالت آریزونا است. این دره ۳۶۵ کیلومتر طول و ۲۹ کیلومتر عرض دارد. گرند کنیون یک دره رودخانه‌ای در فلات کلرادو است. این دره از لحاظ جغرافیایی جالب توجه است، زیرا مرز سنگ‌های قدیمیبه زیبایی در دیواره‌های آن نمایش داده شده اند. آب و هوای گرند کنیون با توجه به تغییرات ارتفاع متغیر است. به این معنی که دما در تمام طول سال به طور گسترده‌ای تغییر می‌کند. گرند کنیون بهترین هوا را در کل این کشور دارد و هر سال ۵ میلیون بازدیدکننده را به سوی خود جذب می‌کند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

دره یوسمیت (Yosemite)، کالیفرنیا 

دره یوسمیت یک دره یخی است و در بخش غربی کالیفرنیای مرکزی قرار دارد. این دره حدود ۱۲ کیلومتر طول و ۹۰۰ تا ۱۰۵۰ متر عمق دارد. دره یوسمیت تنها یک درصد از مساحت کل پارک را شامل می‌شود، جایی که بیشتر بازدیدکنندگان می‌آیند و می‌مانند. کف مسطح دره شامل جنگل و مراتع باز می‌شود که منظره خارق العاده‌ای از آبشار‌ها را به نمایش می‌گذارند. قدیمی‌ترین صخره‌ها ۱۱۴ میلیون سال قدمت دارند. این دره از نظر بیولوژیکی منحصربفرد است و ۴۰۰ گونه کل مختلف و هزاران گونه حشره دارد.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

معدن نایکا در مکزیک 

معدن نایکا در چیواوا در مکزیک قرار دارد. این معدن شامل کریستال‌های عظیم سلنیت می‌شود. غار کریستالی حدود ۳۰۰ متر عمق دارد. هم چنین غار شمشیر در معدن نایکا دارای کریستال‌های گچی است که تنها یک متر طول دارند. بیشترین دمای ثبت شده در این غار ۵۸ درجه سانتیگراد با رطوبت ۹۹ % بوده است، ترکیبی که می‌تواند موجب خفگی شود. به همین دلیل برای کار در این معدن باید لباس‌های ویژه و مخزن اکسیژن به همراه داشته باشید. این غار‌ها به روی عموم بسته هستند.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

گلنریو (Glenrio) در نیومکزیکو

گلنریو در نیومکزیکو قرار دارد و به علت موقیتش در مرز نیومکزیکو و تگزاس برخی از جالبترین شیوه‌های کسب و کار را دارد. گلنریو شهر کوچکی بود که حول خطوط راه آهنی که از آنجا عبور می‌کرد شکل گرفت. در حال حاضر ترافیکی که از این شهر عبور می‌کرد کاهش یافته و مردم شروع به تخلیه آن کرده اند که گلنریو را به شهر ارواح تبدیل کرده است.

 مکان های باورنکردنی در آمریکا (+عکس)

منبع: برترین ها 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *