زاویه دار کردن صورت با عمل فک و چانه و روش های بدون جراحی

روش زاویه دار کردن صورت بدون عمل جراحی و برای داشتن صورت زاویه دار باید چکار کنیم؟ زاویه دار کردن صورت با بوتاکس و اطلاعات در مورد انواع روش زاویه دار کردن صورتزاویه دار کردن صورت با ورزش

زاویه دار کردن صورت

کانتور فرم صورت یکی از محبوب‌ترین روش‌های انجام شده برای گروه سنی جوان است. اکثر کسانی که در جستجوی درمان زاویه‌ دار کردن  فک و صورت هستند (بوتاکس فک و تزریق چربیچانه) 20 تا 40 ساله هستند. این روش به منظور ایجاد یک شکل مطلوب V شکل در فک و چانه عمل می‌کند.

 

مانند سایر اجزای صورت، فک نیز باید زیبا، متقارن و متناسب با بقیه‌ی صورت باشد. با اینکه بزرگ کردن فک توسط بسیاری از بیماران درخواست می‌شود اما برخی دیگر دارای فک‌های نامتناسب و بزرگی می‌باشند. این خصوصیت می‌تواند بر شکل صورت تاثیر بگذارد بویژه اگر فک پهن و بقیه‌ی صورت باریک باشد. این مشکل را می‌توان با روش‌هایی مانند کوچک کردن فک یا چانه برطرف کرد و از مزایای زاویه دار کردن صورت بهره برد .

زاویه دار کردن صورت با ورزش

دو روش مورد استفاده در جراحی زاویه‌دار کردن فک

کوچک کردن فک

کوچک کردن فک یک روش جراحی است که به منظور برداشتن بافت اضافه و زاویه دار کردن فک جهت ایجاد خطوط زیبا و رضایت‌بخش در صورت طراحی شده است. این روش می‌تواند موجب اصلاح فک‌های بزرگ نامتقارن، بدشکل یا نامتناسب شده و هارمونی صورت را بهبود بخشد. ممکن است این روش به صورت تکی یا همراه با سایر روش‌های ترمیم صورت جهت برطرف کردن چندین مشکل انجام گیرد.
در طول جلسه‌ی مشاوره، جراح به بررسی و بحث درباره‌ی اهداف شما، میزان اصلاح مورد نیاز و ظاهر کلی مورد نظرتان پس از عمل می‌پردازد. وی هر روش را بر اساس نیازها و خواسته‌های هر بیمار تطبیق خواهد داد.

زاویه دار کردن صورت چیست

فرایند روش
پیش از شروع جراحی، بیمار توسط یک متخصص بیهوشی مورد تایید تحت بیهوشی قرار می‌گیرد. برش‌هایی در داخل دهان در امتداد قسمت پایینی گونه‌ها ایجاد می‌شود بطوری که هیچ اسکار قابل مشاهده‌ای بوجود نیاید. جراحان از طریق این برش‌ها به تراش دادن استخوان فک می‌پردازند تا به اندازه و شکل مطلوب دست یابند. سپس برش‌ها با استفاده از بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شوند. بعد از اتمام عمل، به مدت حدود یک ساعت استراحت خواهید کرد تا پیش از بازگشت به خانه هوشیاری کافی را بدست آورده باشید.

نتایج
در نتیجه‌ی انجام عمل زاویه دار کردن فک، شما می‌توانید خط فک ظریف، متقارن و جذابی داشته باشید. این روش می‌تواند موجب اصلاح ظاهر یک صورت تخت، مستطیلی یا زاویه‌دار شود که اغلب در اثر وجود یک فک بزرگ و نامتناسب به این حالت در آمده است. با کوچک شدن و زاویه‌ دار کردن فک در زنان ظاهری زنانه‌تر برای آنها ایجاد می‌شود. بیماران ما بطور کلی از شکل جدید صورت خود رضایت دارند. همچنین نتایج جراحی کوچک کردن فک دائمی می‌باشد.

قیمت زاویه دار کردن صورت

کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه روشی نسبتاً ساده بوده که یک جراح مجرب می‌تواند جهت تغییر ظاهر شما، ایجاد نیمرخ موزون‌تر و کمک به داشتن احساس بهتر از چهره‌تان آن را انجام دهد. در ادامه معیارهای کاندیدهای ایده‌آل برای جراحی کوچک کردن چانه و فرایند روش و همچنین خطرات و مزایای آن ارائه شده است.

زاویه دار کردن صورت با نخ لیفتینگ

فرایند کوچک کردن چانه

به منظور آماده‌سازی برای جراحی، بیمار باید از مصرف آسپرین و هر نوع داروی حاوی آسپیرین پرهیز کند. علاوه بر این، مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی باید از حداقل یک هفته پیش از جراحی قطع شوند. این داروها موجب رقیق شدن خون شده و می‌تواند از لخته شدن طبیعی خون جلوگیری کرده و در نتیجه خطر خونریزی و کبودی افزایش پیدا کند.
مانند جراحی برجسته کردن چانه، در این روش نیز جراح برشی در داخل دهان (نزدیک لب پایین) یا زیر چانه ایجاد می‌کند. جراح با استفاده از ابزار مخصوص استخوان را از نوک چانه جدا کرده و سپس به تغییر شکل و برداشتن استخوان اضافه می‌پردازد تا به ظاهری متناسب دست پیدا کند. سپس موقعیت نوک چانه با توجه به قسمت‌های باقیمانده‌ی چانه تغییر داده می‌شود و با استفاده از سیم و پلیت در جای خود نگه داشته می‌شود. در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

خطرات و مزایای جراحی کوچک کردن چانه

تمام عمل‌های جراحی همراه با خطرات بالقوه‌ای می‌باشند. در جراحی کوچک کردن چانه نیز خطرات زیر وجود دارد:

ممکن است در طول بهبودی استخوان چانه، بیمار مقداری تورم را به مدت چند هفته یا چند ماه داشته باشد.
خطر عفونت نیز در جراحی پلاستیک چانه کمتر شایع است.
جراحی کوچک کردن چانه و زاویه دار کردن چانه در صورتی که توسط دستانی ماهر و خبره انجام شود می‌تواند بطور قابل توجهی موجب بهبود ظاهر چانه و افزایش اعتماد بنفس گردد. این جراحی با فراهم کردن تناسب بهتر سبب ایجاد توزان بین بینی و چانه می‌گردد. اگر این روش همراه با لیفت صورت یا جراحی زیبایی بینی انجام گردد، می‌تواند در نهایت ظاهری زیبا از همه‌ی جهات برای بیمار حاصل کند.

عوارض زاویه دار کردن صورت

زاویه دار کردن صورت برای چه کسانی مناسب است؟

دارای خط فک بیش از حد مربع یا U شکل
دارای فرم فک بیش از حد مردانه
گونه های پف کرده و یا گوشتالو

بیماران باید دارای سلامت کلی باشند و انتظارات واقع بینانه در مورد روش‌ها و آنچه که می‌توانند به دست آورند داشته باشند. پیروی کردن بیماران از دستورالعمل‌هایی برای مراقبت از خود جهت کاهش احتمال بروز عوارض جانبی پس از روش غیر جراحی زاویه‌ دار کردن صورت ضروری است .با این حال، مشاوره با پزشک لازم است تا تعیین شود که کدام روش مناسب شرایط خاص و ویژگی‌های صورت شما است.

 

زاویه دار کردن صورت از طریق

کوچک کردن فک

لاغر کردن صورت

بزرگ و برجسته کردن چانه و گونه

ورزش زاویه دار کردن صورت

تکنیک های موجود برای زاویه دار کردن صورت

بوتاکس
تزریق ژل
تزریق چربی
پروتز
لیفت با نخ
خصوصیات خط فک زیبا یا V شکل
چهره باریک‌تر خواهد بود.

خطوط فک کشیده و باریک هستند.

در زنان به‌جای صورت مربعی، داشتن یک منحنی زنانه مطلوب‌تر است.

خطوط فک به‌ خوبی مشخص‌ اند به‌نحوی‌ که گردن از صورت جدا شده و قسمت پایین فک زاویه‌دار است.

 

روش‌های غیرجراحی زاویه‌دار کردن صورت

بوتاکس

بوتاکس را می‌توان به طور کاملا موثر برای کشیده کردن فک استفاده کرد. این تکنیک در باریک کردن پهنای پایین صورت در بیماران با عضلات ماستر برجسته یا بزرگ موثر است. این بیماران دارای فک مربعی شکل هستند یا قسمت پایین صورت‌شان پهنای زیادی دارد. نتیجه‌ی خالص استفاده از بوتاکس در عضله ماستر ایجاد حالت مثلثی و جوان برای صورت می‌باشد. علاوه بر این، با استفاده طولانی مدت از بوتاکس، بازسازی استخوان فک در امتداد بخش خارجی زاویه‌ی فک پایین در حالت استراحت عضله‌ی ماستر مشاهده می‌شود.

فرایند درمان

بوتاکس در عضله‌ی فک هر دو طرف صورت تزریق می‌شود و در نقاط چندگانه در عضله گسترش می‌یابد تا نتایج کوچک کردن فک را ایجاد کند. در هر طرف فک تنها یک تزریق صورت می‌گیرد و در کمتر از 5 دقیقه تکمیل می‌شود. این روشی بسیار موثر است و دارای حداقل درد یا بدون درد بوده و نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد. روش کوچک کردن فک یک روش غیر جراحی است. اثر روش زاویه دار کردن فک در هر زمان بین 2 تا 8 هفته دیده می‌شود. برنامه‌ی زاویه دار کردن صورت با استفاده از بوتاکس در بهترین حالت طی یک برنامه‌ی ۳ جلسه‌ای در فواصل ۳ ماهه انجام می‌شود.

پس از تزریق

اگر آستانه درد شما کم است، می‌توانید از کرم بی‌حس کننده برای کاهش ناراحتی استفاده کنید. با این حال، بازخورد بسیاری از بیماران این است که در هنگام تزریق، احساس سوزش خفیف و قابل تحمل وجود دارد.

عوارض جانبی پس از این تزریق نادر است. کمی کبودی یا تورم خفیف ممکن است در محل تزریق بلافاصله پس از درمان رخ دهد، اما این عوارض جانبی طی چند ساعت کاهش می‌یابند.

بیماران همچنین ممکن است دچار مشکل در جویدن شده یا هنگام جویدن برای مدت زمان طولانی ممکن است در عضلات فک دچار خستگی عضلانی شوند. این مشکل در عرض چند هفته حل می‌شود. اگرچه برای جویدن تلاش بیشتری لازم است اما جویدن نرمال تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

تزریق ژل

افزایش برجستگی چانه با تزریق ژل می‌تواند زاویه بیشتری به صورت بدهد که هنگام تلاش برای زنانه کردن صورت و متناسب کردن آن با سایر اجزای صورت مطلوب است. تزریق ژل به چانه برای چانه‌ی عقب رفته نیز مناسب بوده و نسبت به پروتز چانه ایمن‌تر و بهتر است. اگر تقاضای ارزیابی کامل صورت خود را داشته باشید، متخصصین زیبایی می‌توانند مشخص کنند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

با استفاده از تزریق ژل می‌توان چانه را برجسته‌تر یا زاویه‌ دار کرد. در حالی که بسیاری از بیماران زن تمایل به داشتن چانه‌ای با خطوط ملایم‌تر دارند، بیماران مرد چانه‌ای با زوایای تیزتر را ترجیح می‌دهند. بسیاری از ژل‌های زیبایی از ژل‌های شفافی ساخته شده‌اند که متشکل از ماده‌ای است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد و اسید هیالورونیک نام دارد. غلظت، ویسکوزیته و ماندگاری ژل‌ها متفاوت است. انواع رقیق‌تر و نرم‌تر ماندگاری زیادی ندارد در حالی که انواع غلیظ‌‌تر بیشتر دوام دارند.

فرایند درمان

پزشک از یک کانول یا سوزن برای تزریق ژل به چانه استفاده می‌کند. مزیت استفاده از کانول در چانه کاهش خطر ابتلا به سوراخ شدن رگ خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدید مانند تزریق داخل وریدی ژل است.

از آنجا که چانه یک ناحیه فیبری و عضلانی است، سوزن به راحتی از طریق این ناحیه عبور می‌کند. از آنجا که کانول نوک کندی دارد، عبور آن از چانه می‌تواند مشکل باشد. در بسیاری از موارد برای رسیدن به بهترین نتایج پزشک از ترکیبی از سوزن و کانول استفاده می‌کند. کانول‌ها اغلب برای طرفین چانه و شیب پایین خط فک مناسب‌تر هستند. سوزن‌ها اغلب برای تزریق مرکز چانه مناسب هستند.

پس از تزریق

مانند اکثر تزریق‌های ژل کمی کبودی خفیف، تورم و حساسیت احساس شایع است. اما این عوارض جانبی نباید بیش از 2 روز طول بکشد و در صورت لزوم می‌توان آنها را با آرایش مخفی کرد.

بسته به مقدار ژل، نوع ژل مورد استفاده، کیفیت پوست و متابولیسم ژل‌ها در پوست شما، افزایش در هر جا بین 6 تا 24 ماه باقی می‌ماند. ژل در نهایت توسط بدن شما جذب می‌شود و چانه شما به حالت قبل از درمان باز می‌گردد. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران درمان‌های منظم را برای حفظ چانه جدید خود انتخاب می‌کنند.

 

زاویه دار کردن صورت و چانه (کوچک کردن فک) با تزریق ژل و بوتاکس

صورت زاویه دار شکل غالباً به عنوان یک ویژگی زیبا و نشانه‌ی ظرافت و زنانگی دیده می‌شود. برخی افراد از صورت مربعی شکل خود ناراضی هستند. خط فک وسیع و مربعی شکل به استخوان برجسته‌ی فک، عضله‌ی قوی جویدن یا غده‌ی پاراتیروئید بزرگ مربوط می‌باشد. تغییر دادن ظاهر صورت و خط چانه‌ی وسیع و مربعی شکل و تبدیل آن به یک صورت زاویه دار یا V شکل، می‌تواند ترکیب صورت را بهبود داده و جذابیت و زیبایی فرد را افزایش دهد. لاغر کردن صورت یا کوچک کردن فک می‌تواند توسط جراحی انجام شود، با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا حد امکان از جراحی پرهیز کنند. برای انجام این کار، تزریق بوتاکس در عضلات مسطح (عضلاتی که برای جویدن استفاده می‌شوند)، می‌تواند به ایجاد فکی تراش‌خورده و زاویه‌دار و در نتیجه صورتی باریک‌تر کمک کند. ژل صورت نیز می‌تواند در کنار تزریق بوتاکس برای دست یافتن به نتیجه‌ی بهتر استفاده شود.

 

اگر فک شما بزرگ به نظر می‌رسد، این ممکن است به دلیل بزرگ بودن ماهیچه‌های جویدن باشد که باعث می‌شود چهره‌ی شما گردتر، بزرگ‌تر یا به شکل مربع دیده شود. با استفاده از تکنیک‌های بسیاری پیشرفته و نیز استفاده‌ی تخصصی از سم بوتولینوم، قدرت و اندازه‌ی این ماهیچه‌ها کاهش می‌یابد بدون اینکه در جویدن شما تغییری ایجاد کند. خط فک شما به شکل یک بیضی صاف و نرم درآمده و شکل مربعی خود را در زاویه‌ها از دست می‌دهد. این تغییر، ظاهر جوان‌تر و ظرافت بیشتر به شما می‌بخشد.

زاویه دار کردن صورت چیست

بوتاکس چیست؟

بوتاکس، یک شکل تصفیه شده از سموم تولید شده از باکتریهای مسمومیت غذایی کلستریدیوم بوتولینوم بوده و به طور گسترده برای صاف کردن چین و چروک استفاده می‌شود. بوتاکس همچنین برای کم کردن ظاهر مربعی شکل فک و زیبایی چانه و فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تزریق بوتاکس در محل اتصال عصب و عضله، ارتباطی که از سمت عصب به عضله‌ی در حال کار منتشر می‌شود، متوقف شده و در نتیجه عضله آزاد و شل می‌شود. در مورد عضلات جویدن که دارای کار بیش از حد هستند، این آزاد کردن، یک اثر چشم‌گیر فرم‌دهی به شکل صورت را به دنبال دارد.

چگونه تزریق بوتاکس به کوچک کردن فک منجر می‌شود؟

عضلات جویدن، دو ماهیچه‌ی بزرگ در هر طرف زاویه‌ی فک می‌باشند و به شما کمک می‌کنند تا غذاها را بجوید. چانه‌ی مربعی معمولاً نتیجه‌ی رشد بیش از حد این عضلات است؛ اگر این عضلات را با شدت بکشید یا مدام دندان قروچه کنید، این عضلات برجسته‌تر شده و خط فکی قوی و مردانه را ایجاد می‌کنند. ماده‌ی بوتولینوم عضله‌ی متصل را با گذشت زمان ضعیف کرده و در نتیجه موجب کاهش اندازه‌ی خط فک می‌شود.
پزشک متخصص می‌تواند درمان را دقیقاً بر مکانی که سه سر ابتدایی عضلات به هم می‌رسند متمرکز کند (برای دست یافتن به بیشترین تأثیر) و یا درمان را در بخش‌های عمیق و سطح عضلات پیگیری نماید که در این صورت با مکانی که عضله به استخوان وارد می‌شود، مطابقت دارد. با کوچک کردن عضله در قسمتی که به استخوان می‌رسد، استخوان نیز می‌تواند در طول زمان کاهش یابد که به دریافت نتایجی طولانی مدت بدون به خطر انداختن استحکام و قدرت استخوان منجر می‌شود.

فرایند درمان

قبل از درمان
پزشک متخصص، سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند تا از مناسب بودن این روش اطمینان حاصل کند. همچنین او عضله‌ی فک را معاینه می‌کند تا محلهای اتصال را تعیین کرده و روش کار، مراقبتهای بعد از عمل و تمامی عوارض را برای شما توضیح داده و پرهیزهای پیش از عمل را با شما مطرح می‌کند.

در طول درمان
بوتاکس به عضلات جویدن در هر سمت صورت شما تزریق شده و در نقاط مختلفی در میان عضله منتشر می‌شود تا نتیجه‌ی مورد نظر را حاصل کند.

مراقبت‌های بعد از درمان
محل درمان شده نباید تا چهار ساعت بعد از تزریق ماساژ داده شده یا ساییده شود. این کار از انتشار دارو جلوگیری می‌کند. توصیه‌های مخصوص برای مراقبت‌های بعد از عمل، توسط پزشک به شما داده می‌شود.

روش یک نقطه‌ای مخصوص

روش بوتاکس برای کوچک کردن فک مربعی، معمولاً شامل سه تا شش نقطه‌ی تزریق در هر طرف صورت می‌باشد. برای بسیاری از افراد داشتن این تعداد تزریق در هر طرف صورت می‌تواندترسناک باشد. اینجاست که روش تزریق یک نقطه‌ای صورت، امتیاز خود را نشان داده و راه حلی ساده‌تر و امن‌تر را برای دست یافتن به همان نتیجه، ارائه می‌دهد.
در این تکنیک، با فقط یک تزریق در هر طرف صورت شما، پزشک می‌تواند به پنج نقطه‌ی متفاوت دیگر در عضله‌ی جویدن دست یابد. هیچ تفاوتی در نتایج به دست آمده از این روش جدید و روش قدیمی تزریق سه تا شش نقطه‌ای وجود ندارد چرا که در روش جدید، دارو به همان تعداد نقاط در هر طرف صورت می‌رسد و همان نتیجه را به دست می‌دهد.

پر کننده یا تزریق ژل برای زوایه دار کردن صورت

برای به دست آوردن بهترین نتایج، پزشک ممکن است تزریق ژل‌های پر کننده را همراه با انجام بوتاکس پیشنهاد کند. ژل‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند که یک ماده‌ی طبیعی است که در بدن یافت می‌شود.
ترزیق ژل می‌تواند در ناحیه‌ی چانه انجام شود تا چانه‌ی زاویه دار شده را اصلاح کرده و به صورت فرم دهد. ژل‌های پر کننده‌ی صورت با استفاده از تکنیک تزریق خاصی استفاده می‌شوند که به نقاط تزریق کمتری نیاز دارد.

چه موقع می‌توانم نتیجه را ببینم و نتیجه چه مدت طول خواهد کشید؟

تقریباً شش هفته طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت‌ها را ببینید و نتیجه معمولاً بین شش ماه تا یک سال و نیم باقی می‌ماند. با این حال، در انتهای هفته‌ی اول احساس خواهید کرد که فک شما در زمان گاز زدن با دندان پایین به نظر نرم‌تر می‌رسد. توصیه می‌شود که برای مشاهده‌ی تأثیر کلی، نتیجه را در سه ماه بعد از اولین تزریق ارزیابی کنید و ببینید که آیا به درمان بیشتری نیاز دارید یا خیر. بسته به اندازه‌ی فکتان، ممکن است به سه درمان نیاز داشته باشید تا به بهترین نتیجه دست یابید. در هر شش تا دوازده ماه، تزریقهای مرتب برای نگه داشتن نتیجه توصیه می‌شوند.

عوارض جانبی

معمولاً تزریق بوتاکس با ورم همراه نیست. اما اگر کبودی مشاهده شد، پس از چند روز برطرف می‌شود. از آنجا که دارو در مکان درست تزریق می‌شود، احتمال عوارض جانبی بسیار پایین است. بدترین عارضه‌ی ناخواسته، تغییر شکل لبخند است. این اتفاق وقتی می‌افتد که تزریق خیلی بالا یا خیلی جلو انجام شود. این اشتباه می‌تواند به تضعیف ناخواسته‌ی عضلاتی منجر شود که زوایای لبرا موقع خندیدن بالا یا عقب می‌کشند. ممکن است بعد از انجام تزریق صورت خیلی لاغر به نظر برسد یا به دلیل اینکه از حجم قسمت پشتی صورت کم شده است، فک برجسته‌تر به نظر برسد.

زاویه سازی صورت

عوارض و خطرات عمل زاویه‌دار کردن فک و صورت

لازم است بیماران بدانند که هر عمل جراحی عوارض و خطرات خاص خود را دارد. با این حال اگر یک بیمار قبل از عمل به درستی معاینه شود و بعد از عمل نیز به درستی تحت مراقبت قرار گیرد، این خطرات می‌تواند رفع یا کاهش یابد. عوارض و خطرات مربوط به روش زاویه دار کردن صورت و فک و بسته به ماهیت روش جراحی متفاوت است. به طور کلی برخی از خطرات عبارتند از:

خونریزی
لخته شدن خون
عفونت
کبودی و ورم کردن
ضعیف بودن روند بهبودی
درد مداوم
باقی ماندن جای زخم
وارد آمدن آسیب به عصب‌ها، رگ‌های خونی، عضلات و استخوان‌های اطراف
تغییر در ظاهر پوست
ایجاد خطوط نامنظم روی پوست یا استخوان
مشکلات مربوط به پروتز گونه و چانه
عدم تقارن
عوارض بیهوشی
احتمال لازم بودن عمل جراحی مجدد

صورت زاویه دار

هزینه‌های عمل زاویه‌دار کردن فک و صورت چگونه است؟

معمولاً هزینه پروتز فک و عمل جراحی زیبایی قابل‌توجه است. هزینه عمل زاویه‌دار کردن فک و صورت می‌تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه‌ها شما موارد زیر است:

دستمزد جراح
هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
آزمایش‌های پزشکی (خون و تصویربرداری‌های رادیولوژی)
هزینه بیهوشی
هزینه پروتز
هزینه داروها
هزینه لباس بعد از عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *