رونمایی از هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۲۰

هدست واقعیت افزوده و هدست واقعیت افزوده اپل و هدست واقعیت افزوده شرکت اپل و هدست واقعیت افزوده اپل و هدست واقعیت افزوده جدید اپل و فروش هدست واقعیت افزوده و خرید هدست واقعیت افزوده

شایعات درباره ساخت هدست واقعیت افزوده اپل زیاد است و اپل هم تمابل خود را برای ساخت این هدست چندین بار اعلام کرده است. تیم کوک در کنفرانس اخیر اپل اشاره کرد که “واقعیت افزوده هم مثل گوشی‌ هوشمند ایده بزرگی است”. شرکت اپل با رونمایی از ARKit برای  iOS 11 قدم اول را به سمت این ایده برداشت. بر اساس گزارش‌های اخیر توسط بلومبرگ، اپل ساخت هدست واقعیت افزوده مستقل با سیستم عامل مخصوص اپل را به طور جدی در برنامه‌های خود جای داده است و به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۰ این ایده به واقعیت تبدیل می‌شود.

هدست واقعیت افزوده اپل

 

گفته می‌شود تکنولوژی این هدست تا سال ۲۰۱۹ آماده می‌شود و در سال ۲۰۲۰ نیز از آن رونمایی خواهد شد. این هدست دارای یک تراشه جدید و سیستم عامل مستقل و مخصوص به خود به نام rOS است(مخفف Reality Oprating System) ولی هنوز هیچ کدام از گزارش‌ها قطعی نیست. با این حال مهندسان اپل گفته‌اند در حال حاضر چندین نمونه اولیه از برنامه‌هایی را که در واقعیت افزوده استفاده می‌شوند آماده کرده‌اند و برای تست آن‌ها از هدست HTC Vive استفاده می‎‌‌کنند

 

طبق گزارش‌ها، در سال ۲۰۲۰ شاهد ارائه اولین هدست واقعیت افزوده اپل خواهیم بود که برای استفاده نیازی به دستگاه دیگری ندارد.

شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در حال کار روی تکنولوژی واقعیت افزوده است. گویا اپل می‌خواهد یک هدست واقعیت افزوده مستقل بسازد. طبق یک گزارش جدید، اپل این هدست را تا سال ۲۰۱۹ می‌سازد. با این حساب، در سال ۲۰۲۰ شاهد معرفی هدست واقعیت افزوده اپل هستیم.

بلومبرگ در گزارشی آورده که اپل به دنبال ساخت محصولی موفق مانند آیفون است. به احتمال زیاد هدست واقعیت افزوده اپل نیز می‌تواند چنین محصولی باشد. شرکت اپل تا سال ۲۰۱۹ این هدست واقعیت افزوده مستقل را ساخته و در سال ۲۰۲۰ نیز آن را به بازار ارائه می‌کند.

در گزارش به این نکته اشاره شده است که هدست واقعیت افزوده اپل دارای امکاناتی از جمله نمایشگر است. این هدست از یک تراشه جدید بهره برده و نیازی به دستگاه دیگری برای انجام محاسبات ندارد. در برخی منابع به داشتن یک سیستم‌عامل جدید نیز اشاره شده است.

علاقه اپل به تکنولوژی واقعیت افزوده برای مدتی می‌شود که آشکار شده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل، بارها در مصاحبه‌ها به این تکنولوژی ابراز علاقه کرده است. تیم کوک به‌تازگی گفته است:

ما معتقدیم که واقعیت افزوده روش استفاده از تکنولوژی را تغییر می‌دهد.

شرکت اپل روی یک تراشه جدید کار می‌کند که شبیه به تراشه استفاده شده در اپل واچ است. این تراشه می‌تواند با استفاده از فضای کم، عملکرد بسیار بالایی داشته باشد.

سیستم عامل جدیدی که در هدست واقعیت افزوده اپل استفاده می‌شود rOS (سیستم‌عامل افزوده) نام دارد. این سیستم‌عامل بر مبنای iOS طراحی و توسعه داده شده است. احتمالا سیستم‌عامل افزوده از یک اپ استور مجزا نیز برخوردار است.

اپل می‌خواهد روش‌های متعددی برای کنترل و هدایت هدست را بررسی کند که استفاده از سیری، حرکات سر و پنل لمسی بین آنها قرار دارند. در گزارش به این نکته اشاره شده که مهندسان اپل برای آزمایش‌ها از هدست اچ‌تی‌سی وایو استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه هنوز اپل هدست واقعیت افزوده نساخته است استفاده از هدست وایو برای انجام آزمایش‌ها منطقی به نظر می‌رسد.

منبع: Ubergizmo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *