روش های مرتب نشان دادن چیدمان و وسایل خانه

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خانه اتان با اینکه مرتب است ولی بیش از حد شلوغ و نامرتب دیده میشود؟ برای حل این مشکل کافی است این مطلب را بخوانید تا با نکات کوچک اما مهم در چیدمان و رنگ بندی وسایل خانه برای مرتب دیده شدن آن ، آشنا شوید .

روش های مرتب نشان دادن چیدمان و وسایل خانه

با استفاده از این نکات مهم میتوانید خانه خود را همیشه شیک و مرتب نمایش دهید ، پس با ما همراه باشید تا بیشتر بدانید .

دکوراسیون و چینش لوازم خانه یک هنر است که می توان آن را یاد گرفت. گاهی با وجود تمیز کردن و مرتب کردن خانه همچنان حس می کنید بهم ریخته است. در ادامه به بررسی اشتباهاتی که باعث بهم ریخته نشان دادن خانه می شوند می پردازیم.

مرتب نشان دادن خانه

مشکل از تابلوی هنری است
استفاده از یک تابلو نامربوط به دکور خانه و یا تابلویی که سایز مناسبی نداشته باشد می تواند به راحتی یک فضا را بی نظم نشان دهد. بسیار مهم است تابلویی که آویزان می کنید به رنگ دیواری که پشتش است بیاید. تابلویی که خیلی کوچک باشد می تواند باعث بی نظمی شود، و تابلویی که بیش از حد بزرگ باشد می تواند اتاق را کوچک و بی الگو نشان دهد. توصیه می شود هر قطعه از لوازم دکور به شکلی به قطعات دیگر مربوط شود. برای مثال اگر فرشی ۵ فوتی دارید، تابلویی ۴ فوتی انتخاب کنید. هنر در برقرار کردن ارتباط بین وسائل خانه است.

 

چینش لوازم خانه,چیدن خانه برای جلوگیری از بهم ریختگی

بسیار مهم است تابلویی که آویزان می کنید به رنگ دیواری که پشتش است بیاید
استفاده از لوازمی که به مراقبت زیاد احتیاج دارد
اگر نمی خواهید دائما در حال اسپری کردن و پاک کردن باشید، پس بهتر است از وسائلی که دائما به تمیز کردن و رسیدگی نیاز دارند دور بمانید. برای مثال گرد و غبار بیشتر خود را روی سطوح تیره یا چوبی نشان می دهد. همچنین اثر انگشت نیز روی شیشه ها و آینه ها بیشتر خودنمایی می کند. همیشه حواستان به وسائلی که زودتر کثیف می شوند باشد و ابتدا آنها را تمیز کنید.

 

دکوراسیون و چیدمان خانه,چیدمان و جلوگیری از بهم ریختگی خانه

پس بهتر است از وسائلی که دائما به تمیز کردن و رسیدگی نیاز دارند دور بمانید
کهنه به نظر آمدن دیوارها
بهتر است بیشتر به سمت رنگ های روشن و آسمانی بروید. رنگ های گرفته ممکن است فضا را کثیف و قدیمی نشان دهد. این بدان معنا نیست که این رنگ ها بد هستند، فقط مقداری حس قدیمی بودن را منتقل می کنند، و معمولا مردم چیزهای قدیمی را با شلختگی مرتبط می کنند.

 

چیدمان های بهم ریخته خانه, اصول چیدمان خانه

بیشتر به سمت رنگ های روشن بروید، رنگ های گرفته فضا را کثیف و قدیمی نشان دهد
قاب عکس هایتان کج است
برای چیدمان چندین عکس در کنار هم یا به شکل گالری، توصیه می شود از قبل برنامه ریزی کنید. ابتدا به چیدمان دلخواهتان برسید و جای هر قاب را مشخص کنید و سپس با دقت و طوری که محل قرار گرفتن قاب ها شلوغ و بی نظم جلوه نکند آنها را بچینید. گاهی قاب ها مانع یکدیگر می شوند و همین باعث شلخته شدن گوشه ای از خانه می شود. اگر می خواهید قاب ها را آویزان کنید نیز باید حتما از قبل برای تمام قاب ها برنامه بریزید تا الگویی بد شکل روی دیوار به وجود نیاید.

 

چیدمان مرتب خانه,نحوه چیدمان مرتب خانه

برای چیدمان چندین عکس در کنار هم یا به شکل گالری، توصیه می شود از قبل برنامه ریزی کنید
سیم ها در معرض دید هستند
هیچ چیز به اندازه یک مشت سیم درهم فرو رفته نمی تواند بهم ریختگی را نشان دهد. تمام این نقاط خانه را شناسایی کنید و با راهی هوشمندانه این اشکالات را بپوشانید. برای مثال سیم های کامپوتر را می توانید از پشت میز یا پشت دکور رد کنید و سیم هایی که آویزان است را در یک سبد زیر میز بگذارید.

 

چیدن خانه برای جلوگیری از بهم ریختگی, تکنیک های چیدمان خانه

راهی هوشمندانه برای سیم های درهم فرو رفته و بهم ریختگی پیدا کنید
در وسائل دکوری زیاده روی کرده اید
وقتی لوازم دکوری را روی میزها یا قفسه ها می چینید مطمئن شوید همه چیز گروه بندی شود، همچنین مطمئن شوید بین وسائل فضا باشد، مثلا روی دیوار یک فضای بزرگ سفید لازم است. اگر روی یک میز همه چیز گروهی چیده شود ( مثلا در سه گروه ) بیشتر به چشم می آیند. داشتن دکوری زیبا به تعداد لوازم دکوری نیست، بلکه چیدمان مهم است.

 

چیدمان و جلوگیری از بهم ریختگی خانه,چینش لوازم خانه

داشتن دکوری زیبا به تعداد لوازم دکوری نیست، بلکه چیدمان مهم است
سایز قالیچه تان درست نیست
برای جمع و جور کردن فضای اتاق نشیمن، و یکپارچه کردنش، مطمئن شوید که قسمت جلوی تمام مبل ها درست بالای قالیچه قرار می گیرد.

 

چیدن خانه برای جلوگیری از بهم ریختگی,تکنیک های چیدمان خانه

برای یکپارچه کردن، مطمئن شوید که قسمت جلوی تمام مبل ها درست بالای قالیچه قرار می گیرد
کاناپه و بالش ها به نظر صاف نمی آیند
روکش چروک خورده و دفورمه شدن روکش کوسن ها می تواند باعث شلخته شدن هر اتاق نشیمنی شود. همه روکش ها را با دقت صاف کنید تا همه چیز یکسان و هموار باشد.

 

چیدمان و جلوگیری از بهم ریختگی خانه,چینش لوازم خانه

روکش چروک خورده و دفورمه شدن روکش کوسن ها باعث شلخته شدن هر اتاق نشیمنی شود

روش های مرتب نشان دادن چیدمان و وسایل خانه

روش های مرتب نشان دادن چیدمان و وسایل خانه

منبع : bedunim.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *