رنگ مو و چشم جنین را چطور انتخاب کنیم؟

تعیین رنگ چشم و مو جنین و رنگ مو و چشم جنین و رنگ مو و چشم جنین را چگونه انتخاب کنیم و رنگ چشم و موی جنین را چگونه انتخاب کنیم و تعیین رنگ چشم و موی جنین و رنگ مو و چشم جنین را چطور انتخاب کنیم؟ و چگونه رنگ مو و چشم جنین را خودمان انتخاب کنیم

تعیین رنگ مو و چشم جنین

 رنگ چشم از کجا می‌آید؟

دلیل اصلی رنگی بودن عنبیه چشم، ذرات کوچک ملانین است اما تیره یا روشن بودن چشم به دو عامل اصلی ژنتیک و همچنین نوع و مقدار دانه‌‌های رنگی موجود در عنبیه باز می‌گردد. به عبارت دقیق‌تر میزان ملانین موجود در بافت پوششی، استروما و میزان پراکندگی سلولی در استرومای عنبیه در روشن یا تیره شدن چشم موثرند. در تمامی چشم‌های رنگی، بافت پوششی عنبیه رنگدانه مشکی به نام ملانین دارد. در صورتی که پراکندگی این رنگدانه‌ها در استروما زیاد باشد چشم فرد تیره و در صورتی که کم باشد، روشن می‌شود. طبق این نظریه چند ژن مسوول تعیین رنگ چشم‌های یک فرد است. در این میان برخی ژن‌ها تاثیر بیشتری می‌گذارند.
اصلی‌ترین ژن که تا ۷۴ درصد در شکل‌گرفتن رنگ چشم دخیل است ژن OCAZ است. این ژن پروتئینی با عنوان P را رمزگذاری می‌کند که در تولید ملانین نقش دارد و شکل دهنده رنگ قهوه‌ای، آبی و سبز است.
ژن‌های دیگری با اسامی Eycl۱، Eycl۲ و Eycl۳ نیز ژن‌هایی هستند که نقش فرعی در این میان بازی می‌کنند وسبب بروز رنگ‌های مخلوطی مثل سبز مایل به آبی، طوسی مایل به آبی، قهوه‌ای، بلوطی و… می‌شوند. تحقیقات اخیر دانشمندان روی گروهی از افراد چشم آبی نشان داده است جهشی کوچک در OCAZ می‌تواند سبب محدود شدن تولید ملانین عنبیه و آبی شدن چشم شود. جالب است که بدانید اگر فعالیت این ژن به طور کامل محدود شود فرد دچار ناراحتی خاصی به نام آلبینیسم یا زالی می‌شود که در اثر آن موهای فرد سفید و چشمانش قرمز خواهد بود.

دو چشم با دو رنگ متفاوت

شاید شما هم با افرادی روبه‌رو شده باشید که رنگ دو چشم آنها با هم متفاوت است. این بیماری در انسان‌ها معمولا نادر است ولی در حیوانات رواج بسیاری دارد و دلیل آن هم متفاوت بودن میزان ملانین موجود در هر یک از عنبیه‌ها است. دلیل اصلی بروز این بیماری جهش ژنی است که می‌تواند ارثی نیز باشد البته برخی داروهای خاص نیز می‌توانند سبب افزایش یا کاهش مقدار رنگ دانه در هر یک از چشم‌ها شوند. جالب است که برخی مبتلایان به این بیماری برای پوشاندن آن از لنز استفاده می‌کنند اما برخی دیگر این حالت را دوست دارند و با آن به‌طور طبیعی کنار آمده‌اند.
رنگ چشم تغییر می‌کند؟
طبق تحقیقات وسیعی که در رابطه با زمان ثابت شدن رنگ چشم صورت گرفته است، معلوم شد، رنگ چشم نوزادان از هنگام تولد تا شش سالگی در حال تغییر است و دلیل آن هم افزایش یا کاهش ملانین است. از سوی دیگر برخی از رنگ‌ها در برخی نقاط جهان فراوانی بیشتری دارند. به‌طور مثال رنگ بلوطی یا خرمایی بیشتر در اروپا دیده می‌شود و رنگ قهوه‌ای مایل به مشکی رنگ غالب در سراسر جهان است. رنگ‌های چشم روشن مانند سبز، آبی و طوسی نیز بیشتر در کشورهای آمریکایی و برخی کشورهای آسیایی نظیر هند و ترکیه دیده می‌شود.

رنگ چشم نوزاد چگونه تعیین می شود؟

اینکه رنگ چشم‌ شما یا فرزندتان چه خواهد بود به دو عامل ژنتیک و وراثت باز می‌گردد. به طور ساده‌تر باید گفت هر فرد دارای دو نوع ژن است که از هر یک از والدین خود به ارث می‌برد. این دو ژن می‌توانند به هم شبیه یا متفاوت از هم باشند. طبق نظریه صفات نهفته مندل ژن رنگ تیره بر رنگ روشن همیشه غالب است و به همین دلیل فردی با دو ژن رنگ قهوه‌ای یا یک ژن آبی و یک ژن قهوه‌ای، دارای رنگ چشم قهوه‌ای می‌شود و تنها در صورتی که هر دو ژن آبی باشند رنگ چشم فرزندشان نیز آبی می‌شود.
در حال حاضر محققان نظریات جدیدی ارایه داده‌اند که بر طبق آن حتی چشم فرزند افرادی که هر دو والد چشم قهوه‌ای دارند می‌تواند آبی شود.

رنگ مو و چشم جنین را خودتان انتخاب کنید

رنگ مو و چشم جنین تنها بستگی به ژنتیک ندارد. در این بخش راه های را به شما نشان می دهیم که با دنبال کردن آن ها می توانید رنگ چشمان و موهای کودکتان را خودتان انتخاب کنید. بعضی از پدر و مادرها عاشق بچه ای با چشمان رنگی و موهایی بور هستند و برخی برعکس بچه های چشم و ابرو مشکی را بیشتر دوست دارند برای هر دسته نکاتی وجود دارد که در ادامه می خوانید.

چه عواملی در رنگ مو، پوست و چشم نوزاد اثر دارد؟

تقریباً بیشتر از صفات جسمی و روحی کودک وراثتی می باشد اما استفاده بعضی از میوه ها، سبزی ها و غذاها می تواند در بعضی از صفات کودک اثر گذارد.

رنگ پوست نوزاد، بهترین معرف کبد و غدد داخلی مادر است.
بنابراین برای این که فرزندانتان رنگ و روی خوبی داشته باشد و کبدش هم سلامت باشد در هنگام آبستنی به سراغ دوستان کبد بروید بهترین دوست کبد، روغن زیتون است
به جز از روغن زیتون، روغن ماهی، کره، روغن های نباتی، خیار، کاهو، کاسنی، هویج زرشک، عناب و نعنای دم کرده برای خوش آب و رنگ شدن نوزاد فوق العاده مؤثر است
خوردن میوه و سبزی هایی که ویتامین ث دارند در رنگ طفل مؤثر است و آنان را زیبا می کند.رنگ مو و چشم جنین

کودک زیبا

 

عوامل موثر در رنگ پوست نوزاد

رنگ تیره
خوردن غذاهای مانده و فاسد، مخصوصاً گوشتی که تولید مسمومیت می نماید، رنگ نوزاد را تیره و مایل به زرد می کند.
پر خوری و علاقه به خوردن غذاهای یکنواخت رنگ کودک را تیره و خفه و مایل به زردی می نماید.
استنشاق دود زغال، سیگار کشیدن و حتی در اتاق های پر جمعیت نیز در تیرگی رنگ نوزاد دخالت دارد.

رنگ مو

برای آن که نوزاد موی مشکی داشته باشد:
برای مشکی شدن موی سر نوزاد ویتامین د لازم است.
بنابراین استفاده از حرارت آفتاب در حد متعادل و خوراکی های که ویتامین های آن را دارند می تواند در مشکی شدن موی اثر بگذارد و نیز استفاده از غذاهایی که دارای مواد گوگردی هستند.
خوشبختانه گوگرد در اغلب غذاها مخصوصاً پیاز، سفیده تخم مرغ، کلم، خیار، ترب به مقدار کافی موجود است، افراط در خوردن شنبلیله نیز مو را مشکی می کند.

برای خرمایی شدن موی نوزاد:
وقتی مادر ویتامین به قدر زیاد داشته باشد و از ویتامین آ به مقدار زیاد استفاده کند موی نوزادش خرمایی می شود.
خوردن روغن ماهی هنگام حاملگی به این موضوع کمک می کند.

برای این که نوزاد سرخ مو شود

وقتی آفتاب به سر و بدن مادر نرسد و مصرف ویتامین ها علی الخصوص ویتامین د کم باشد موی نوزاد سرخ خواهد شد پوست این اطفال چربی کمتری دارد.

بور شدن موی سر نوزاد

وقتی به علل زیر ویتامین د به جنین نرسد موی او بور می شود
مادر زیاد استحمام نماید
مادر به قدر کافی از نور آفتاب استفاده نکند
نطفه کمی علیل بوده یا متعلق به یک مرد الکلی باشد و یا آمیزش به هنگام مستی پدر باشد و یا مادر الکلی باشد.
نطفه متعلق به یک مرد پیر بوده یا اساساً نیروی جنسی کافی نباشد.

یادتان باشد وقتی که تغییری در رنگ چشم کودک شما در دوران بارداری رخ می­دهد، احتمالا تغییرات چشم­گیر دیگری نیز در بدن او رخ خواهد داد! در واقع، هنگامی که بدن جنین در ماه­های بین شش تا نه از دوران حاملگی قرار دارد، دچار تغییرات اساسی زیادی می­شود. در واقع، از آن­جایی که در این زمان، در عنبیه چشم جنین داخل رحم شما رنگدانه­های زیادی پنهان شده است، بنابراین پزشک متخصص زنان و زایمان قادر خواهد بود تا رنگ نهایی چشم نوزاد شما را پیش­بینی کند. با این حال، تعیین رنگ چشم کودک توسط پزشکان هنوز هم برای برخی از مادران بسیار شگفت­انگیز و غیرقابل قبول می­باشد. البته، یادتان باشد که شما می­توانید در ادامه روند بارداری خود، تغییرات ظریفی را در رنگ چشم جنین داخل رحمتان مشاهده کنید (معمولا در این تغییرات، رنگ چشم­های سبز به آرامی تبدیل به رنگ فندقی شده و یا آن­هایی که چشمانی به رنگ تیره دارند، به رنگ قهوه­ای تیره درمی­آیند). به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به خاطر داشته باشید زمانی که دکتر متخصص زنان و زایمان رنگ چشمان جنین داخل رحم شما را قهوه­ای تشخیص داد، دیگر انتظار نداشته باشید که بعد از گذشتن مدتی رنگ چشمان او به رنگ آبی برگردد، زیرا اگر رنگ چشم جنینی تیره باشد تا زمان تولد هم به همان رنگ باقی خواهد ماند. اما، جالب است بدانید که در حدود ده درصد از مردم دنیا، همچنان با تغییر رنگ چشمان خود، حتی در بزرگسالی هم مواجه می­شوند.

البته، همانطور که قبلا هم گفته شد ژنتیک نقش مهمی در تعیین رنگ چشم کودک بازی می­کند. اما، یادتان باشد که رنگ نهایی چشمان آن­ها بیشتر به رنگ چشمان پدر و مادر بستگی دارد، همچنان که بروز مشکل تاسی در انسان به شرایط ژنتیکی والدین او بستگی دارد. از آنجایی که اکثر محققان و دانشمندان هنوز نتوانسته­اند در مورد فعل و انفعالات ژن ها و نقش آن­ها در تعیین رنگ چشم جنین داخل رحم زنان باردار به جایی برسند، بنابراین پیش­بینی­ دقیق رنگ چشم نوزادان در دوران بارداری هم بسیار سخت بوده و تا پایان این دوره فقط با احتمالات، امکان­پذیر است. اما برخی از احتمالات وجود دارد که: اگر رنگ چشم پدر و مادر کودک قهوه­ای باشد، رنگ چشم نوزاد آن­ها به احتمال زیادی به همان رنگ خواهد شد و یا اگر چشم یکی از والدین آبی باشد، احتمال کمی وجود دارد که رنگ چشم کودک آن­ها رنگ آبی باشد. ولی اگر یکی از والدین نوزاد دارای چشم­های آبی و دیگری قهوه­ای باشد، احتمالا رنگ چشمان جنین شبیه به رنگ چشم یکی از والدین خواهد بود. اما اگر رنگ چشم هر دو والدین کودک آبی است، این احتمال بسیار زیاد است که رنگ چشم کودک آن­ها هم آبی شود.

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی جنین

 

راه داشتن فرزند زیبا مربوط می شود به تغذیه دوران بارداری و ژن پدر.بدون مقدمه می خواهم غذاهایی که به زیبایی جنین کمک می کند را مطرح کنم:

درشت شدن چشم جنین و راهکارهای خانگی برای زیباتر شدن جنین
۱-سیب نقش مهمی در زیبایی کودک دارد.
۲-برای داشتن چشمانی زیبا ، رازیانه و بادیان مصرف کنید.
۳-مصرف انار و رب انار هم تاثیر زیادی بر زیبایی کودک دارد.اگر برای ناشتا میل کنید که خیلی خوب است.
۴-خوردن آب آناناس به همراه یک قاشق عسل باعث شاداب شدن پوست کودک می شود.خود آناناس صدای بچه را زیبا می کند.
۵-خوردن گلابی توسط پدر.
۴-روزی یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به سالادتان اضافه کنید و میل کنید.
۵-انجیر و شنبلیله برای افزایش رشد مو
۶-توت فرنگی و هلو
۷-مصرف شیر باعث سفید شدن پوست کودک می شود.
۸-معجون شیر ، گردو و خرما تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی جنین دارد.
۹-مغز بادام و مغز بو داده
۱۰-تخمه خربزه که باید پدر بخورد .
۱۱-کاسنی بخورید تا خونتان زیاد شود و فرزند زیبایی از شما به وجود آید.ضمنا سبب پسرزایی نیز می شود.
۱۲-میوه و سبزیجاتی که دارای ویتامین ث هستند در رنگ فرزندتان بسیار تاثیر گذار می باشد.
۱۳-اگر می خواهید که موی فرزندتان مشکی باشد در معرض آفتاب قرار بگیرید و حتما به مقدار فراوان شنبلیله مصرف کنید.
۱۴-اگر می خواهید موهای فرزندتان خرمایی شود حتما از روغن ماهی استفاده کنید.
۱۵-اگر می خواهید موی فرزندتان بور شود:زیاد حمام بروید، کمتر زیر آفتاب بمانید.
۱۶-غذاهای دارای ویتامین ب باعث خوش خلقی کودک می شود مانند انار ، آلبالو ، گوشت گوسفند نر کباب شده ، سبزی خوردنی و سیب درختی .
۱۷-شربت شلغم باعث می شود کودک به آسانی دندان دربیاورد.
۱۸-روزی یک قاشق آب دریا برای داشتن موهای طلایی
۱۹-آبی شدن چشم نوزاد :تخم مرغ دو زرده مصرف شود.
۲۰-مربای شقاقل برای استخوان بندی جنین

درشت شدن چشم جنین

درشت شدن چشم جنین و راهکارهای خانگی برای زیباتر شدن جنین
این غذاها را هم نخورید:

۱-غذاهای مانده (رنگ بچه را تیره می کند)
۲-فلفل
۳-خیار شور
۴-سوسیس و کالباس
۵-نوشابه
۶-کنسروها
۷-مصرف زیاد گوجه فرنگی ( مصرف بیش از حد سبب ناقص الخلقه شدن می شود)
۸-مصرف بیش از حد سیب زمینی
۹-سیاه دانه
۱۰-استنشاق دود زغال یا سیگار باعث تیره شدن پوست فرزندتان می شود.

توصیه های اشتباه برای زیبایی جنین

۱-تو باید به اندازه دو نفر غذا بخوری
۲-رژیم غذایی شما باید پر از پروتئین و کم کربوهیدرات باشد.
۳-باید مصرف نمک را به صفر برسانی و آن را کاملا از رژیم خود حذف کنی
۴-نگاه کردن به نوزاد زیبا باعث زیبایی نوزاد می شود.

در ضمن زیبایی جنین از هفته ششم شکل می گیرد.

رنگ مو و چشم جنین تنها بستگی به ژنتیک ندارد. در این بخش راههایی را به شما نشان می دهیم که با دنیال کردن آنها می توانید رنگ چشمان و موهای کودکتان را خودتان انتخاب کنید.

درشت شدن کره چشم جنین!

کره چشم یک اندازه استانداردی دارد که در همه یکسان است.

پرسش: برای درشت شدن کره چشم جنین چه ویتامین هایی موثره؟ من دو ماهی هست که تمام سایتها رو زیرو رو کردم ولی به هیچ نتیجه ایی نرسیدم. یعنی واقعا هیچ راهی وجود نداره؟؟؟؟

پاسخ: منظور و هدفتان از بزرگ شدن کره چشم چیست؟؟
کره چشم یک اندازه استانداردی دارد که در همه یکسان است.
اگر منظورتان درشت شدن چشم است!!! این حالت به اندازه کره چشم ربطی ندارد بلکه به اندازه شکافی که در جنین برای چشم ایجاد می شود و اندازه جداشدگی پلک ها ربط دارد.
توصیه می کنم از مصرف مواد غیر ضروری خودداری کنید. برای زیبا شذن کودک از به و سیب و انار شیرین می توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *