رسم خوابیدن عروس و داماد تایلندی در تابوت شب عروسی

مردم کشور تایلند کلا به داشتن چیزهای عجیب و غریب معروف اند چه در خورد و خوراک و چه در رسم هایشان ، اما این رسم در نوع خود کم نظیر بلکه بی نظیر است چون عروس و داماد موظف هستند که در شب عروسی در تابوت مرده بخوابند و این رسم نمادین قدیمی را زنده نگهدارند .

البته گفتنی است که این تابوت تابوت استفاده نشده است و مرده ای در آن قرار نگرفته و بلکه کاملا تمیز و آراسته است .

رسم عجیب خوابیدن عروس و داماد در تابوت و خوابیدن عروس و داماد در تابوت رسم تایلندی و رسم تایلندی ها و خوابیدن عروس و داماد در تابوت

رسم خوابیدن عروس و داماد تایلندی در تابوت شب عروسی و رسم خوابیدن عروس و داماد در تابوت

خوابیدن عروس و داماد در تابوت رسم تایلندی ها

در بخش هایی از تایلند رسم های بسیار عجیبی برای عروسی وجود دارد، یکی از این رسم ها قرار گرفتن عروس و داماد درون تابوت برای دوری از بدشانسی ها می باشد

مراسم عجیب این عروسی به وسیله راهبانی که معقتدند عروسی در تابوت زوج را از بد شانسی می رهاند، اجرا می شود.

به عقیده آنان بازگرداندن دوباره فرد به زندگی برای او عشق واقعی و رفاه به ارمغان آورده و اذیت و آزار را از آنان دور نگاه می کند.

در این مراسم راهبان عروس و داماد را درون تابوت خوابانده و با انداختن پارچه ای سفید بر روی آنها ذکر هایی را که مخصوص خاکسپاری جنازه هست را می گویند!

عروسی در تابوت

خوابیدن عروس و داماد در تابوت

راهبان معتقدند با این روش عروس و داماد از دنیای مرده ها بازگشته و وضع بهتری برای ادامه زندگی خواهند داشت.

برداشتن ملحفه های سفید اشاره به زندگی جدید بدون بدشانسی است و می تواند یادآوری برای زوجها جهت زندگی با واقعیتها باشد، و اینکه براساس فلسفه بودا، هیچ چیزی برای همیشه دوام ندارد.

کشور تایلند

Map of Thailand
تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال بابرمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است. زبان رسمی کشورتایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت Thi و Land می‌باشد که به معنای سرزمین حوری یا همان تایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *