درمان سردرد بدون قرص با روش های خانگی و طبیعی بدون عوارض

درمان سردرد بدون قرص شاید باورش کمی دشوار باشد اما ممکن است . فقط کافی است این روش های خانگی درمان سردرد بدون قرص را امتحان کنید تا سردرد خود را بدون عوارض قرص ها خوب کنید
روش های طبیعی درمان سردرد شدید

محققان هندی راههای طبیعی را برای درمان و رفع سردرد پیشنهاد می کنند. شما با استفاده از راه های طبیعی درمان سر درد بدون قرص  به جای مصرف قرص میتوانید هم درد خود را تسکین داده و هم از عوارض استفاده از مصرف این قرص ها بر بدن خود بکاهید  .

راه های درمان سردرد بدون قرص بصورت طبیعی

نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز می تواند سردرد شما به جای  خوردن قرص سر درد تسکین دهد.

درمان سردرد با چای گیاهی

چای گیاهی هم در تسکین سردرد بسیار موثر است. انواع چای مانند نعناع و بابونه از مواردی است که در تسکین سردرد بسیار موثر است.

انجام حرکات ورزشی

چند حرکت ورزشی مثل آهسته دویدن، پیاده روی تند، شنا و غیره می تواند گردش خون را تقویت و در غلبه بر سردرد تاثیرگذار باشد.

کمپرس آب سرد
استفاده از کمپرس سرد نیز بسیار مفید است. یک تکه پارچه نرم را با آب سرد مرطوب و آن را بر روی پیشانی خود بگذارید این راهی برای تسکین درد است.

درمان سردرد بدون قرص

روش های دیگر درمان سردرد بصورت خانگی
خنده درمانی هم می تواند در از بین رفتن سردرد موثر باشد. تماشای فیلم کمدی و خواندن کتاب های طنز نیز بسیار مفید است.
استراحت و خواب کافی هم در این موارد بسیار موثر است. متخصصان به افرادی که دچار سردرد می شوند توصیه به داشتن خواب کافی می کنند که می تواند در کاهش استرس هم مفید باشد.
همچنین علاوه بر موارد فوق سعی کنید از غذاهایی که منیزیم و کلسیم بالا دارند استفاده کنید که این دو مواد معدنی در کاهش علائم و نشانه های تنش و استرس مرتبط با سردرد مفید هستند. مواد غذایی مانند کلم بروکلی، لوبیا، شیر سویا، آجیل، اسفناج و غیره سرشار از منیزیم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.