دانستنیهای جالب در مورد سیاه چاله ها که نمیدانید

شاید تاکنون درباره سیاهچاله ها اطلاعات کمی داشته اید و یا بعضی باور های غلط در موردش داشته اید در این پست به موضوع سیاهچاله ها و اطلاعات بسیار مفید و جالبی که شاید تاکنون از آن نمیدانستید می پردازیم .

به گزارش عصر ایران ،شاید بسیاری از ما این تصور اشتباه را داشته باشیم که سیاه چاله ها فضاهایی خالی هستند اما در حقیقت آنها از مقدار بسیار زیادی ماده شکل گرفته اند که در منطقه ای کوچک جمع شده اند. چگالی سیاه چاله ها که در سراسر گیتی پراکنده هستند به اندازه ای زیاد است که حتی یک پرتو نور نیز نمی تواند از نیروی گرانشی آنها فرار کند. از بسیاری جهات آنها معادل کیهانی حیواناتی زمینی با اشتهایی سیری‌ناپذیر هستند که هر چیزی را مصرف می کنند. در ادامه چند حقیقت درباره سیاه چاله ها که ممکن است آنها را تاکنون نشنیده باشید را ارائه می کنیم.

حقایقی کمتر شنیه شده درباره سیاه چاله
– جان میشل که برای نخستین بار ایده وجود جرم های آسمانی عظیم که نور نیز قدرت فرار از آنها را ندارد، مطرح کرد بهترین دوست اراسموس داروین، پدربزرگ چارلز داروین، بود.

– ایجاد سیاه چاله برای فیلم بین ستاره ای (Interstellar) با کمک فیزیکدان افسانه ای کیپ تورن و رقمی قابل توجه معادل با یک هزار و ۵۰۰ رایانه انجام گرفته است.

– اگر قادر باشید کره زمین را به اندازه یک حلقه ازدواج کوچک کنید می تواند تبدیل به یک سیاه چاله شود. انسان نیز اگر به اندازه یک اتم کوچک شود می تواند به یک سیاه چاله مبدل شود.

– آیا دوست دارید آهنگ رشد سن خود را کندتر از دوستانتان نمایید؟ کافی است در نزدیکی یک سیاه چاله آویزان بمانید. در این شرایط گذر یک روز برای شما معادل کل یک سال برای دیگران است.

اخبار,اخبارعلمی ,سیاه چاله ها

-نخستین نامزد قوی به عنوان یک سیاه چاله یعنی Cygnus X-1 توسط شمارشگرهای گایگر که توسط موشک هایی که در سال ۱۹۶۴ از پایگاه موشکی شن های سفید در نیومکزیکو پرتاب شده بود، کشف شد.

– آرایه ای از تلسکوپ ها در کره زمین گسترده شده اند و تلسکوپ افق رویداد ممکن است به زودی نخستین تصویر تاریخ از انفجارهای گازی اطراف یک سیاه چاله را ثبت کند.

– کارل شوارتزشیلد که اندازه یک سیاه چاله غیر چرخان افق رویداد را برآورد کرده بود مقاله ای دو صفحه ای درباره مدارهای ستاره ای دوتایی پیش از ۱۶ سالگی خود منتشر کرده بود.

– آهنگ “خورشید سیاه چاله ای” از گروه ساوند گاردن جالب توجه بوده اما پیشگویانه نیست: خورشید ما جرم کافی برای تبدیل شدن به یک سیاه چاله را ندارد بلکه یک کوتوله سفید خواهد شد.

– باور بر این است یکی از عظیم‌ترین سیاه چاله ها در قلب کهکشان سومبررو قرار دارد که در شبی صاف با استفاده از دوربین دوچشمی این کهکشان قابل مشاهده است.
اخبار  علمی  – عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *