خرید ۱۵ فروند هواپیمای مسافری بوئینگ جدید شرکت هواپیمایی قشم ایر ایران

خرید هواپیما بوئینگ جدید ایران از آمریکا

خرید هواپیمای بوئینگ

خرید هواپیمای بوئینگ : مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر ایران از آخرین وضعیت مذاکرات این شرکت با هواپیماساز بوئینگ برای ورود ۱۵ فروند هواپیمای جدید به خاک ایران را تشریح کرد.

خرید هواپیمای بوئینگ توسط ایران

محمود شکرآبی مدیرعامل قشم ایر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نخستین صحبت‌های ما با بوئینگ مربوط به اجلاس چند ماه قبل یاتا در کشور مکزیک می‌شود که در جریان آن صحبت‌های ابتدایی مطلوبی میدان دو طرف شکل گرفت.

همچنین وی در ادامه توضیحاتش گفت : پس از آن نمایندگان شرکت بوئینگ به ایران آمدند و با نهایی شدن فاز نخست مذاکرات دوجانبه توافق‌نامه‌ای برای خرید ۱۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ به امضا رسید و بنا شد بوئینگ گام‌های بعدی برای دریافت مجوزهای لازم را پیگیری کند.

خرید هواپیمای بوئینگ از امریکا

خرید هواپیمای بوئینگ از امریکا

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر با بیان اینکه در حال حاضر این توافق در مرحله اخذ مجوز های لازم از دولتمردان ایالات متحده آمریکا قر ار دارد، تاکید کرد: بوئینگ اعلام کرده خود تمام فرآیندهای مربوط به  دریافت مجوز در حوزه فروش هواپیما و کلیه برنامه‌های آموزشی و پشتیبانی را پیگیری می‌کند و از این رو ما منتظر نهایی شدن این مرحله از کار خواهیم بود.

محمود شکرآبی درباره زمان‌ احتمالی نهایی شدن این توافق و تبدیل آن به قرارداد نیز گفت : آنچه در برنامه‌های دو طرف قید شده مربوط به ژانویه ۲۰۱۸ می‌شود و ما امیدواریم در صورتی که مشکل خاصی به وجود نیاید، این قرارداد در همان زمان به مرحله نهایی خود برسد.

فروش هواپیمای بوئینگ به ایران : وی درباره احتمال سنگ‌اندازی دولت آمریکا در فرآیند فروش هواپیما به ایران نیز توضیح داد که با توجه به نیاز شرکت بوئینگ برای نهایی کردن قراردادهای جدید و مشکلات اقتصادی که این شرکت با آن مواجه است، مشخصاً استفاده از بازارهایی مانند ایران اولویت جدی به حساب می‌آید و شانس آن بسیار پایین است که سیاستمداران آمریکایی بتوانند سنگ‌اندازی جدیدی در این رابطه داشته باشند. ما فکر می‌کنیم که بوئینگ با توجه به نیازی که به این عرصه دارد، خود پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد و این قرارداد طبق زمان‌بندی‌های صورت گرفته نهایی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *