ترور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان توسط افسران گارد ملی

ترور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با شکست مواجه شد و بن سلمان هیچ آسیبی ندید و محمد بن سلمان ترور شد و سو قصد به جان محمد بن سلمان پسر ملک سلمان پادشاه عربستان

خبرگزاری تسنیم به نقل از «الدیار» نوشت: اطلاعات رسیده حاکی‌ست که پنج تن از افسران گارد ملی عربستان سعودی، که تحت فرماندهی شاهزاده بازداشت‌شده «متعب» بودند، در تلاش برای ترور محمد بن‌ سلمان ولیعهد به سمت خودروی وی تیراندازی کردند.

ترور محمد بن سلمان

ترور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان

طبق این گزارش، این افسران، که سوار بر خودرو بودند، به خودروی بن‌سلمان و همراهان وی تیراندازی کردند، ولی بن‌سلمان در این حادثه آسیبی ندید؛ چرا که خودروی وی زرهی و ضدگلوله است ولی چند تن از محافظان وی زخمی شدند. در نتیجه ترور ولیعهد عربستان ناکام ماند .

پس از این حادثه تیراندازی در پایتخت، بن‌سلمان به سرعت به مقر وزارت دفاع حرکت کرد ولی این افسران در خیابان‌های ریاض پنهان شدند و تا به حال نیروهای مبارزه با عملیات نظامی موفقبه بازداشت و شناسایی هیچ‌کدام از این مهاجمان نشده‌اند.

ترور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و فرار افراد مسلح

ترور ولیعهد عربستان : طبق این گزارش، در میان شاهزاده‌های بازداشت‌ شده در عربستان سعودی در چارچوب مبارزه با فساد، نام شاهزاده متعب بن‌عبدالله نیز به‌چشم می‌خورد که از منتقدانبرجسته سیاست‌های داخلی و خارجی بن‌سلمان است. وی آخرین مانع در مقابل پادشاهی بن‌سلمان محسوب می‌شد.

ناظران می‌گویند بن‌‌سلمان از این نگرانی داشته که متعب میشه با انجام کودتایی، وی را در صورت رسیدن به پادشاهی، از قدرت برکنار کند. در حالی‌که هواداران متعب در گارد ملی عربستان در قبال تکروی‌های ملک سلمان و فرزندش آرام خواهند نشست یا دست به اقدامات تلافی‌جویانه خواهند زد بویژه که این فرماندهان احساس می‌کنند با برکناری متعب، به حاشیه رانده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *