بهترین روغن برای سرخ کردن غذا و پخت سالم و آشپزی چیست؟

بهترین روغن سرخ کردنی برای غذا چیه؟ برای پخت غذای سالم و بدون ضرر از چه روغنی استفاده کنیم؟ روغن آشپزی و پخت پز غذای سالم چی استفاده کنیم؟ روغن های بدون ضرر برای آشپزی و پخت غذا

روغن سالم برای پخت غذا

روغن سالم برای پخت غذا

بهترین روغن سرخ کردنی و پخت غذای سالم

بهترین روغن سرخ کردنی

بهترین روغن سرخ کردنی
طی چند دهه گذشته، عقیده رایج بین مردم بر این اساس بوده است که چربی برای بدن مضر است و کربوهیدرات ها و پروتئین ها مفید هستند. در حالی که این عقیده به طور کلی درست است، چربی ماده مغذی پیچیده و ضروری است که به دلایل زیادی برای انسان مفید است.

چربی های موجود در روغن

چربی همیشه منبع مهم انرژی برای انسان بوده است. چربی مقدار زیادی کالری ذخیره شده در اندازه ای کوچک است که برای نسل های گذشته در زمستان و دوران هایی که خوراکی هایی به سختی به دست می آمد، بسیار مناسب بود. امروزه کمبود غذا در اکثر کشورها مسئله مهمی نیست. در واقع، مردم بیشتر از هر چیز دیگری تمایل به پرخوری دارند!

با تمام خواصی که چربی دارد، مضرات موجود در چربی آن را به ماده ای ناقص تبدیل کرده است. مطالعات اخیر نشان داده اند، چربی کمک بسیاری به بدن برای جذب ویتامین A و ویتامین e وویتامین D می کند و همچنین ماده غذایی حیاتی برای عملکرد منظم سوخت و ساز و رشد است. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که مطمئن شوید نوع مناسب چربی را در رژیم غذایی خود مصرف می کنید تا بتوانید از مزایای چربی که مورد نیاز بدن است، استفاده کنید. ی

مناسب ترین و سالم ترین روغن ها برای سرخ کردن غذا و آشپزی

کی از بهترین منابع چربی موجود، روغن های پخت و پز هستند. این روغن ها می توانند بین طعم و ارزش تغذیه ای غذا تفاوت ایجاد کنند. بنابراین، چه نوع روغنی را باید از میان طیف وسیعی از روغن ها انتخاب کنید؟ در این از راستینه مقاله ۳ روغن عالی که باید در سبک زندگی سالم استفاده شوند، معرفی شده اند و دلیل استفاده از آن ها توضیح داده شده است .

 

بهترین روغن برای غذا استفاده از روغن زیتون فرابکر

استفاده از روغن زیتون در آشپزی

استفاده از روغن زیتون در آشپزی
این روغن محبوب برای سالیان متمادی در کشورهای حوزه دریای مدیترانه و سایر نقاط دنیا استفاده شده است. این روغن حاوی مقدار زیادی چربی تک غیر اشباع (اشباع نشده) است که برای قلب بسیار مفید است. روغن زیتون فرابکر علاوه بر چربی های تک غیر اشباع، دارای آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های فوق العاده است. این روغن به آسانی برای تفت دادن و سرخ کردن سریع استفاده می شود. روغن زیتون به عنوان ماده ای که کلسترول بد خون (LDL )را کاهش می دهد و کلسترول خوب (HDL) را نیز افزایش می دهد، شناخته شده است.

روغن کانولا به عنوان روغن سرخ کردن غذا

بهترین روغن سرخ کردن غذا روغن کانولا

بهترین روغن سرخ کردن غذا روغن کانولا
روغن کانولا روغن دیگری است که سطح چربی اشباع شده کمی دارد، اما سرشار از مقادیر زیادی از چربی های تک اشباع نشده و چند اشباع نشده است. این روغن طعم خاصی ندارد، که باعث می شود برای انواع مختلفی از غذاها، به ویژه در مورد غذاهایی که حفظ برخی از طعم ها مهم است مناسب باشد. روغن کانولا دارای نقطه دود بالا است که طبیعی بودن طعم را به ارزش های آن اضافه می کند. روغن کانولا یکی از روغن های است که ماندگاری بالایی دارد، بنابراین، در صورتی که مصرف روغن بالایی ندارید، گزینه خوبی برای انتخاب است.

روغن کتان و استفاده برای پخت غذا با این روغن

آشپزی و پخت غذا با روغن کتان

آشپزی و پخت غذا با روغن کتان
روغن دانه کتان به دلایل مختلف روغنی عالی برای اضافه شدن به رژیم غذایی شما است. این روغن را می توان در آشپزی استفاده کرد، همچنین طعم و مزایای زیادی به غذاهای متعدد مانند سالاد ها، دیپ ها، و یا حتی به نوشیدنی های مخلوط(اسموتی ها و کوکتل ها) می دهد. به تازگی روغن بذر کتان تحت آزمایش هایی قرار گرفته است که ویژگی های سالم آن را ثابت کرده اند. این روغن طعم دار است اما متاسفانه ماندگاری طولانی ندارد. روغن کتان سرشار از مواد مغذی و اسیدهای چرب مورد نیاز بدن است. در نظر داشته باشید که با استفاده از این روغن می توانید بعضی از غذاها یا میان وعده های خود را با مقداری طعم آجیل مانند معطر کنید و همچنین می توانید برای داشتن قلب سالم از آن استفاده کنید.

 

منابع
راستینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *