اوقات شرعی سبزوار در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اوقات شرعی سبزوار و اوقات شرعی سبزوار و اوقات شرعی سبزوار امروز و اوقات شرعی سبزوار انلاین

اوقات شرعی سبزوار چه موقع هست و زمان اذان به افق سبزوار و اوقات شرعی به افق سبزوار شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق سبزوار، اذان ظهر به افق سبزوار و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق سبزوار است.

اوقات شرعی سبزوار در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اوقات شرعی سبزوار در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اوقات شرعی امروز سه‌شنبه

۳۰ آبان ۱۳۹۶ – 2017 November 21

اوقات شرعی سبزوار

اذان صبح به افق سبزوار

۰۴:۵۲:۰۶
طلوع افتاب به افق سبزوار

۰۶:۲۱:۴۶
اذان ظهر به افق سبزوار

۱۱:۲۵:۳۸
غروب آفتاب به افق سبزوار

۱۶:۲۸:۰۰
اذان مغرب به افق سبزوار

۱۶:۴۶:۴۰
سبزوار یکی از شهرهای بزرگ استان خراسان رضوی است که در غرب خراسان، در شمال شرق ایران قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان سبزوار می‌باشد. نام قدیم سبزوار، بیهق است. بیهق را پیش از اسلام، «بیهه» یا بیهین یا بیهگ (یعنی جای نیکو یا بهترین ناحیه در این منطقه از مشرق ایران در عصر ساسانی) می‌گفته‌اند. قدمت این شهر از شش تا دوازده هزار سال تخمین زده شده است. سبزوار در کنار جاده ابریشم و راه زیارت معبد بودا قرار گرفته است و آتشکده آذربرزین مهر در این شهر قرار دارد. بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی از هزاره سوم قبل از میلاد تا به حال در شهرستان سبزوار شناسایی شده است که بیش از ۱۰۰ اثر آن به ثبت آثار ملی رسیده است.

موقعیت جغرافیایی سبزوار
فاصله شهر سبزوار از شیوه جاده ۴۴ با مشهد در شرق ۲۲۰ کیلومتر و با تهران در غرب ۶۷۰ کیلومتر است. این منطقه محصور در میان ارتفاعات شمالی و جنوبی است. چهره منطقی شرقی و شمالی این شهرستان کوهستانی و دارای اقلیم معتدل و در قسمت‌های جلگه‌ای با هوای گرم همراه است.
طول جغرافیایی
عرض جغرافیایی
57.6678° E
36.2152° N
اوقات شرعی سبزوار , تقسیمات کشوری شهرستان سبزوار
در حال حاضر، این شهرستان شامل سه بخش مرکزی، رودآب و ششتمد است. بخش مرکزی شهرستان شامل دهستان رباط (سبزوار)، دهستان قصبه شرقی، دهستان قصبه غربی، دهستان کراب و شهر سبزوار است. بخش رودآب از دهستان خواشد، دهستان فروغن، دهستان کوه همایی و شهر رودآب تشکیل شده است. بخش ششتمد شامل دهستان بیهق، دهستان تکاب کوه‌میش، دهستان ربع شامات، دهستان شامکان و شهر ششتمد می‌باشد. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ شهر سبزوار با ۲۴۳٬۷۰۰ نفر جمعیت، سی و چهارمین شهر پرجمعیت ایران است.
مذهب مردم سبزوار

سبزوار یکی از شهرهای تاریخی شیعی به شمار می‌آید. وجود امامزاده‌های فراوان، پایتختی حکومت سربداران، حضور علمای بزرگ از جمله ملاهادی سبزواری و سیدعبدالاعلی سبزواری و همچنین بزرگداشت واقعه کربلا به وسیله هیئات و تعزیه‌خوانی از دیگر دلایل اهمیت این شهر شیعی است.
سبزوار   تلفظ راهنما·اطلاعات یکی از شهرهای بزرگ استان خراسان رضوی است که در غرب خراسان، در شمال شرق ایران قرار دارد.

اوقات شرعی سبزوار

تاریخ سبزوار با بیهق پیوند خورده‌است. پس از حمله مغول به سلطنت خوارزمشاه به دلیل دلاوری مدافعان فدایی موسوم به سربداران، برای مدتی به نامسربداران نیز شناخته می‌شد. بعد از حکومت شیعی آل بویه حکومت شیعه بعدی در ایران به دست سربداران ایجاد گردید که مدتها بر قسمتهایی از کشور حکومت نمودند و پایتخت این حکومت سبزوار بود. سبزوار از مهم‌ترین مراکز جمعیتی، دانشگاهی، فرهنگی، اسلامی و تاریخی شمال شرق ایران به‌شمار می‌آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و علم ایران مطرح شده‌است. مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین حوزه‌های علمیه این شهر از قدمتی دیرینه برخوردارند. این شهر خاستگاه اندیشمندان بزرگی در ادوار مختلف تاریخی بوده‌است و شاعران بزرگی نیز به دنیای علم و ادب معرفی کرده‌است که ابن یمین فریومدی و حمید سبزواری از جمله آنها هستند.
منابع
ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *