اوقات شرعی تربت حیدریه در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اوقات شرعی تربت حیدریه چگونه است؟و زمان اوقات شرعی تربت جام و ساعات دقیق اوقات شرعی تربت حیدریه و اوقات شرعی تربت در ربیع الاول و اوقات شرعی تربت جام در آذر ماه 96

اوقات شرعی تربت حیدریه در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اوقات شرعی به افق تربت حیدریه شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق تربت حیدریه، اذان ظهر به افق تربت حیدریه و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق تربت حیدریه است.

اوقات شرعی امروز سه‌شنبه

۳۰ آبان ۱۳۹۶ – 2017 November 21

اوقات شرعی تربت حیدریه در آذر ماه 96 و ربیع الاول

اذان صبح به افق تربت حیدریه

۰۴:۴۵:۰۳

طلوع افتاب به افق تربت حیدریه

۰۶:۱۳:۳۸

اذان ظهر به افق تربت حیدریه

۱۱:۱۹:۳۴

غروب آفتاب به افق تربت حیدریه

۱۶:۲۳:۵۹

اذان مغرب به افق تربت حیدریه

۱۶:۴۲:۲۴

و اوقات شرعی تربت حیدربه و ساعت شرعی تربت حیدریه و اوقات شرعی تربت حیدریه ماه رمضان و اوقات شرعی تربت حیریه

تربت حیدریه یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان تربت حیدریه است. وسعت شهرستان تربت حیدریه حدود ۲۴ هزار کیلومتر مربع است و حدود پنج قرن است که نامش با عرفان پیوند خورده است. نام این شهر برگرفته از نام عارف نامی ‘قطب الدین حیدر’ است که تقریبا از قرن نهم هجری به بعد بر منطقه‌ای که پیش از آن ولایت زاوه خوانده می‌شد، نهاده شده است.

موقعیت جغرافیایی تربت حیدریه

تربت حیدریه با وسعت ۶۱۷۵ کیلومتر مربع در جنوب غربی مشهد و در مدار ۵۹ درجه و ۱۲ دقیقه طول شرقی ۳۴ درجه و ۱۷ دقیقه عرض شمالی قرار دارد. ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳۳۳ متر و بلندترین قله آن، قله مکلان به ارتفاع ۳۰۱۳ متر می‌باشد. تربت حیدریه با مرکز استان، شهرستان مشهد حدود ۱۴۰ کیلومتر، با تهران ۱۰۸۶ کیلومتر فاصله دارد.

تقسیمات کشوری شهرستان تربت حیدریه

این شهرستان دارای چهار بخش است. بخش مرکزی شامل دهستان بالا ولایت، دهستان پایین ولایت و شهر تربت حیدریه می‌شود. بخش بایگ از دهستان بایگ و شهر بایگ تشکیل شده است. بخش کدکن از دهستان کدکن، دهستان رقیچه و شهر کدکن تشکیل شده است. بخش جلگه‌رخ از دهستان پایین‌رخ، دهستان میان‌رخ، دهستان بالارخ و شهر رباط سنگ تشکیل شده است.

جمعیت و مذهب مردم تربت حیدریه

بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۱۴۰٬۰۱۹ نفر (در ۴۳٬۰۲۹ خانوار) بوده است. جمعیت کل شهرستان تربت حیدریه ۲۲۴٬۶۲۶ نفر است که از این نظر رتبه چهارم استان را در اختیار دارد تا پیش از سال ۱۳۶۴ شهرستان تربت حیدریه رتبه دوم استان خراسان را از نظر جمیعت داشت که با تفکیک آن به ۶ شهرستان و واگذاری بخشی از کدکن به نیشابور رتبه آن به چهارم تنزل یافت. تقریبا 100% مردم این شهرستان فارس و شیعه می‌باشند.

اوقات شرعی تربت حیدریه در آذر ماه 96 و ربیع الاول

تُربَتِ حیدریّه یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان تربت حیدریه است. وسعت شهرستان تربت حیدریه حدود ۲۴ هزار کیلومتر مربع است و حدود پنج قرن است که با نامش با عرفان پیوند خورده است. این شهرستان در حال حاضر دارای جمیعتی بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت است و با توجه به پتانسیل منطقه جای پیشرفت بسیاری دارد.

تربت حیدریه در ۱۴۵ کیلومتری جنوب مشهد و ۱۰۰۵ کیلومتری تهران است و دارای ارتفاع آن ۱۳۳۳ متر از سطح دریا می‌باشد.

منابع
ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *