از کجا بفهمیم که حامله هستیم؟

از کجا بفهمیم که حامله هستیم؟

خانم های عزیز توجه داشته باشند چنانچه یکی از نشانه های زیر در شما به وجود آمد و تا مدتی هم پریود نشدید، احتمال اینکه شما باردار شده باشید، وجود دارد.

البته در همه خانمهای باردار این نشانه ها وجود  ندارند. در این حالت برای اطمینان می توانید از تستهای حاملگی خانگی استفاده نمایید.

روش های تشخیص بارداری

اولین  نشانه های که اغلب به آنها توجه می شود عبارتند از:

 1. حالت تهوع صبحگاهی و سوزش معده
 2. خستگی مفرط
 3. انقباض شدید در سینه ها ( همانند انقباض سینه ها در وقت پریود)
 4. سرگیجه و اختلال در گردش خون
 5. ادرار کردن زیاد
 6. مختل شدن رفتار، حساس شدن زیاده از حد و گاهی بدون هیچ علت خاصی گریه کردن
 7. اختلال در عملکرد روده ها (یبوست و یا اسهال خفیف)
 8. بروز هوس و یا اشتیاق غیر منتظره
 9. تهوع و دل زدگی از بو یا مزه غذایی
 10. نرم تر شدن پوست
 11. افزایش ترشح بزاق دهان
 12. افزایش ترشح در ناحیه تناسلی

 

فرموش نکنید که همه این نشانه ها در تمامی خانمهای باردار ظاهر نشده و بروز آن در افراد مختلف ،متفاوت است.

نشانه های بعدی عبارتند از :

 1. قطع شدن عادت ماهانه در خانمها
 2. بالا رفتن دما در بدن
 3. بزرگ تر شدن رحم
 4. حساس شدن اندام تناسلی
 5. تیره شدن سر سینه ها ( قهوه ای )

قطع شدن پرید یا عادت ماهانه در خانمها در اغلب موارد، از نشانه های مطمئن بروز حاملگی می باشد. البته دلایل دیگری نیز چون؛ استرس نیز علت دوم و رایج نیز برشمرده می شود.

از کجا بفهمیم که حامله شدیم؟

حال به بررسی موارد مهم می پردازیم :

حساسیت و تورم در سینه ها

از نشانه های اولیه حاملگی، حساس و دردناک شدن سینه ها به علت افزایش سطح هورمونها در بدن است. درد سینه ها گاهی  شبیه به درد آنها در زمان پریود، یا کمی شدیدتر می باشد. این عارضه بعد از سه ماهه اول دوران حاملگی و سازگاری بدن به تغییرات هورمونی، تا حد زیادی از بین خواهد رفت.

خستگی

ناگهان احساس خستگی ، احساس کوفتگی و ضعف عمومی شدید  و احساس خواب آلودگی می کنید. به درستی مشخص نیست که علت بروز این خستگی های ناگهانی در اوائل حاملگی چیست، اما افزایش ناگهانی سطح هورمون پروژسترون می تواند یکی از عوامل بروز این گونه خستگی ها باشد.

خانم های باردار با ورود به سه ماهه دوم حاملگی، معمولا سرحال تر می شوند و احساس انرژی بیشتری خواهند کرد، اما احساس ضعف و خستگی در اواخر دوران حاملگی باز خواهد گشت، زیرا در آن دوران وزن بدن بالا می رود و نیز به دلایل مختلف امکان خواب کافی وجود ندارد.

خونریزی ناشی از لانه گزینی

ممکن است برخی از خانمها در حدود روزهای یازدهم یا دوازدهم پس از باردار شدن (یعنی تقریبا همزمان با زمان پریود بعدی)، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی داشته باشند.ممکن است  این خونریزی به دلیل  ورود تخمکِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم باشد، اما دلیل قطعی آن مشخص نیست. حرکت تخمک لقاح یافته به سمت رحم، ۶ روز پس از بارور شدن شروع می شود و هنگامی که  می خواهد در دیواره رحم مستقر شود، خونریزی  مختصری اتفاق می افتد.

این خونریزی بسیار کم و به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز می باشد و به مدت  یک یا دو روز طول خواهد کشید. چنانچه خونریزی یا لکه بینی، مخصوصا اگر با درد  همراه باشد،به  پزشک مراجعه کنید؛ زیرا ممکن است دچار بارداری خارج رحمی شده باشید.

حالت تهوع یا استفراغ

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  در بیشتر خانمها،حالت  تهوع  صبحگاهی تا یک ماه پس از باردار شدن رخ نمی دهد. بعضی از خانمها هیچ گاه این حالت را تجربه نمی کنند. اما حالت تهوع در برخی از خانمهای حامله، بسیار زودتر آغاز می گردد؛ همچنین این تهوع ممکن است فقط هنگام صبح  رخ ندهد. عارضه ویار بارداری ممکن است صبح، ظهر یا حتی شب نیز ایجاد شود.

بیشتر خانمهایی که دچار حالت تهوع هستند، با آغاز سه ماهه دوم بارداری، به کلی بهبود می یابند. شدت این حالت در بقیه خانمها نیز در ماه چهارم یا پنجم بارداری کاهش می یابد.

افزایش حساسیت نسبت به بو

برخی از خانم ها در  اوائل دوران حاملگی احساس خوشایندی نسبت به برخی بوها، ماند بوی ساندویچ یا حتی یک فنجان قهوه ندارند؛ و گاهی  برخی از بوهای خاص موجب بروز حالت تهوع در آنها شود. این حالت ممکن است به دلیل افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن خانم های باردار باشد، اما این تنها یک احتمال است و علت قطعی آن مشخص نیست. برخی از خانم ها ممکن است از غذاهایی که قبلا بسیار دوست داشته اند، اکنون حالشان ا را به هم بزند؛ این امر کاملا طبیعی می باشد!

نفخ شکم

تغییرات هورمونی در اوائل بارداری باعث بروز حالت نفخ می شوند؛ این حالت مشابه با وضعیتی است که بعضی از خانمها قبل از آغاز پریود ماهانه خود دارند. به همین دلیل، با اینکه در اوائل حاملگی هنوز رحم شما بسیار کوچک است، اما احساس می کنید که دور کمر لباسهایتان برای شما کوچک شده است!

تکرر ادرار

مدت کمی پس از باردار شدندچار تکرر ادرار می شوید. به این دلیل که در دوران بارداری، حجم خون و مایعات در بدن شما افزایش می یابند، بابراین حجم زیادتری از مایعات به کلیه ها و در نهایت به مثانه شما وارد می گردند.

این حالت  معمولا از هفته ششم بارداری شروع می شود و در طول دوران حاملگی ادامه دارد یا حتی وخیم تر نیز می شود، زیرارحم در حال رشد نیز فشار بیشتری بر روی مثانه وارد خواهد کرد.

تاخیر پریود

چنانچه زمان پریود شما معمولا منظم بوده اما این بار به موقع شروع نشده ، می توانید قبل از آنکه سایر نشانه های فوق را مشاهده کنید، از تست حاملگی استفاده کنید. اما اگر قاعدگی منظمی نداشته اید یا اینکه زمان پریودهای قبلی خود را فراموش کرده اید، تهوع، حساسیت پستانها یا افزایش دفعات استفاده از دستشویی می توانند نشانه های حاملگی در شما باشند.

بالا رفتن دمای پایه بدن

اگر دمای بدن خود را یادداشت می کرده اید سپس متوجه شدید که این دما به مدت ۱۸ روز در مقدار بالاتر از معمول باقی مانده است، احتمالا باردار شده اید.

نتیجه مثبت تست حاملگی خانگی

علی رغم تبلیغاتی که روی جعبه این تستها شده است، بیشتر آنها فقط تا یک هفته پس از موعد پریود بعدی می توانند حاملگی را تشخیص دهند. بنابراین اگر زودتر از این موعد از این تستها استفاده شود و نتیجه منفی باشد، بهتر است چند روز بعد دوباره تست انجام شود. البته اگر شخص پریود نشده باشد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  بعد از آنکه جواب یکی از این تستها مثبت شد، به پزشک مراجعه کنید. البته هنوز هم مطمئن ترین روش اثبات بارداری،  انجام آزمایش خون و اندازه گیری -hCGβ می باشد.

تست حاملگی:

انجام تست ادرار و خون تست تشخیصی ادرار که پس از ۱۰ تا ۱۲ روز از تشکیل آمبریون می تواند جواب قطعی و درستی را بدهد.

هنگامی که آمبریون (لقاح تخمک با اسپرم و تشکیل سلول تخم یا آمبریون) در رحم عمل  جایگزینی انجام دهد ، ترشح هورمون  HCG  بالا رفته ودر رحم یک زن سالم در طی دوران حاملگی این هورمون ساخته می شود و مقدار بسیار کمی در خون یا ادرار ظاهر می شود. در  زنان باردار با دوقلو و یا چند قلو مقدار این هورمون از ابتدا ، زیادتر است.

آزمایش تشخیص خون:

بهترین آزمایش تشخیص حاملگی است.

وقتی که حاملگی ثابت گردید، پزشک متخصص زنان با انجام سونوگرافی می تواند ، تصویرواضحی از داخل رحم، شکل آمبریون و اندازه و چگونگی قرار گرفتن آن در اختیار شما قرار دهد.

57 نظر

 1. سلام من سیزده سالمه مجردم رفتیم تهران دکترم گفت مشکلی نسیت کیست داری که خودش دفع میشه و قرص دیان بخوری و بعد از ۲ ماه برای سو نو گرافی یعنی من توی سیزده سال سن باردار میشم؟

 2. سلام من ۱۸ سالمه با دوست پسرم رابطه لاپایی داشتم ولی آبش ک اومد به واژن برخورد نکرد روی شکمم ریخت باکره هم هستم احتمال داره حامله بشم؟یا برا اینک حامله نشم چه کارایی میتونم انجام بدم؟لطفا ج بدید

  • با سلام ، دقت کنید که در بعضی مواقع ممکن است اسپرم مردان داخل پیش آب مرد بوده باشد و با خروج پیش آب همراه اون با واژن تماس پیدا کند. برای اطمینان خاطر از جلوگیری بارداری از قرص اورژانسی استفاده کنید .

 3. سلام من ۱۲ باید پریود میشدم منتهی الا ۲۲ هست و هنوز نشدم قبلا پریودیام منظم نبود ولی ۷ ماهی بهتر شدم زیاد دسشویی میرم الان شک دارم‌که حامله ام یا نه

 4. سلام من ۲۱سالمه ۳ماهه اقدام به بارداری کردم امروزتست خانگی باجوش شیرین انجام دادم که اول کف کردبعدکم کم کفش ناپدیدشدفقط یکمش مونده بودبنظرتون من باردارم البته چندروزقبل بی بی زدم منفی بود

 5. سلام من تقریبا ی ماهه تو شکمم ی چیزی مثل نبض میزنه یجوری میشه از علائم بارداری محسوب میشه؟؟خوشحال میشم جواب بدین

 6. سلام ببخشید من یک فرزند دارم الان نزدیک به دو ساله اقدام به بارداری کردم اما خبری نشد از داروهای گیاهی استفاده میکنم چهارده روز عقب انداختم ایا احتمال بارداری وجود داره؟؟؟

  • با سلام ، برای اطمینان از بارداری آزمایش خون بارداری انجام بدین چون روش های دیگر دارای خطا هست و در صورتیکه باردار نبودید و تمایل به بارداری دارین برای اطمینان از سلامت خود و همسرتان حتما باید به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه و آزمایش های مربوطه را انجام دهید .

 7. سلام وقتتون بخیر من ۲۰ سالمه و مجردم متاسفانه ۱۸ تیر رابطه داشتم یعنی درست زمان تخمک گذاریم دخول نداشتم ولی پیش اب اون اقا یکم به بدنم برخورد کرد اون ماه پریود نشدم زیر دلم درد میگرفت رفتم دکتر سونوگرافی کرد گفت دیواره ی رحمم یکم سفت شده آزمایش ادرار دادم گفتن که نه حامله نیستم و برام آمپول پروژسترون نوشتن دو روز بعد هم ازمایش خون دادم جواب۰ بود آمپولو استفاده کردم و ۵ روز بعد یعنی تو مرداد پریود شدم پریودم ۵ روز طول کشید و تو شهریورم پریود شدم اما الان زیردلم درد میکنه ولی خبری نیس.میشه راهنماییم کنید احتمال داره حامله باشم؟؟؟؟البته تیروئیدمم کم کاره. ممنون میشم اگه از نگرانی درم بیارید.

  • با سلام ، تنها روش تست بارداری که تقریبا میشه گفت خطایی نداره تست بارداری از طریق خون هست که در بسیاری از مراکز انجام میشه برای درآمدن از نگرانی تست بارداری با خون انجام دهید و از انجام رابطه جنسی بدون پیشگیری دوری کنید .

 8. سلام من با دوستم رابطه داشتم اما احتیاط لازم رو میکنه ۲۹فروردین پریود شدم الان ۱۰خرداد هست پریود نشدم و هر از گاهی زیر دلم و سینه هام درد میکنه گلاب و زعفران هم خوردم وای خبری نیس میترسم ۴خرداد بی بی چک استفاده کردم منفی بود ایا ممکنه حامله باشم ؟؟؟

  • با سلام ، در بعضی مواقع ممکن است به دلایلی زمان پریود به تاخیر بیافتد ، ما پیشنهاد میکنیم از یک آزمایش بارداری در آزمایشگاه بدهید چون احتمال خطا در بی بی چک وجود دارد .

 9. سلام
  همه دوستان خدا قوت
  منم سه تا دارم الان چهارمی تو راهه
  ۳۵ سالمه و اگه خدا بخواد بازم میارم
  واقعا کجای اسلام اومده که دوران نامزدی نمیشه کاری کرد
  از زمانی که خطبه عقد جاری میشه به هم حلالین
  این رسومات مزخرف که پیشینیان ما رسم کردن باید کم رنگ و نابود بشه مثل دوران عقد و سیسمونی و خرج های کلان عروسی و…
  موفق و سربلند باشید عزیزان

 10. وای خدا مردم از خنده خیلی سوالای خنده داری پرسیدین دمتون گرم دلم باز شد
  خخخخخخخخخخخخ

 11. سلام من ی برنامه.ای بود ک نوشته بود ی روزهایی هست ک مقاربت ایمن هست ک اگه بریزه هم باردار نمیشی الان ۴روز مونده ب پریودم خیلی میترسم باردار باشم ی دختر ۳ساله دارم یعنی ب نظرتون باردارم

 12. سلام .من سه ماهه اقدام ب بارداری کردم دوروز مونده به پریودم درصورتیکه همیییشه قاعدگی منظمی نداشتم و سه چهار روز زودتر پریود میشدم یک هفته ای میشه کمردرد شبیه پریودی دارم و کمی تکرر ادرار و صبح ها سوزش معده امکان بارداری هست؟؟

 13. سلام وقتتون بخیر من شش ماه پیش سقط داشتم الان احتمال میدم باردار باشم فردا قرار ازمایش بدم اصلا امادگی بچه دارشدنو ندارم میشه با فاصله شش ماه سقط کرد
  درضمن انزال داخل واژن نداشتم ولی خب همون یه قطره کارخودشو میکنه

 14. سلام من سه روز بعد از پریودم با نامزدم رابطه داشتم لاپایی ارضا ک شد ریخت روی کمرم ولی پاک نکرد خودشو و بلافاصله باز لاپایی کرد من الان حدودا چندروزه ب شدت سینه هام دردمیکنه و حساس شده و کمی نفخ و حس میکنم تکرر ادرار پیدا کردم باکره ام هستم و تا پریود بعدیم ۱۰-۱۲ روز مونده توروخدا بهم بگید امکانش هست باردار باشم؟نامزدم میگه ن دخول نبوده و نیست چیزی ولی من دارم از استرس میمیرم لطفا کمک کنید

 15. سلام من ۲۰ سالمه ۲۳ روز پیش دوروز بعداز اتمام پریودیم از مقعد سکس داشتم و نمیدونم که رو واژنم ریخته شده یا نه البته بلافاصله بعدش پاک کردم و با اب شستم الانم پریود نشدم هنوز.بنظرتون احتمال حاملگی هست؟باکره ام هستم

 16. سلام من شش ساله ازدواج کردم ۲۹!ساله هستم. تا الان جلوگیریمون طبیعی بوده، و پریودی منظم، ماه قبل تصمیم به بارداری گرفتیم و کلی سعی کردیم اما نشد، این ماه هم هر شب سعی کردیم، دو هفته دیگه زمان پریودیم هست، واسم دعا کنید مشکلی نباشه و مادر بشم

  • ان شاءالله مادر بشی”آرامش”
   چهارده رو قبل از پریود بعدی روز تخمک گذاریه

   • منم این ماه اقدام به بارداری کردم،ان شاءالله حامله بشم

    و دعا میکنم خدا به همه کسایی که بچه ندارن و دوست دارن بچه دار بشن،بچه بده
    الهی آمین

 17. وااااای ما با شوهرمون رومون نمیشه….شما تو این سن…وای کجا داریم میریم ما

  • من راهنمایی خواستم ن اینکه ببینم روتون میشه یانه☺

  • سلام من ۱۷سالمه دوساله ازدواج کردم شوهرم بچه زیاد دوس داره دو ماه اقدام کردیم این ماه دو روز از پریودیم گذشته یعنی من حامله م ج بدین لطفاً

   • با سلام ، اینکه ۲ روز پریود شما به تاخیر افتاده ممکنه دلایل دیگه ای هم داشته باشد . جهت اطمینان از بارداری حتما تست بارداری با آزمایش خون انجام دهید چون در بعضی موارد بی بی چک هم خطا دارد .

 18. سلام .من ۱۸سالمه نزدیک ب دوساله ازدواج کردم .وشوهرم همیشه جلو گیری میگرد برا خودم جلو گیری سخت بود .من الان ۱۵روزی میشه پریود نشدم .تا حالا اب همسرم هم خالی نشده بجز دوبار ک پارسال بود .امکان داره من حامله باشم

 19. سلام من ۱۶سالمه دقیقا روز تخمک گذاریم با دوس پسرم از جلو سکس کردم . الان سه ماه پریودم نامنظمه و شکمم ورم کرده حداقلش بیست بار از بی بی چک استفاده کردم ولی همش منفی میزنه
  به نظرتون برم آزمایش بدم؟

 20. سلام ..من خندم میگیره وقتی میبینم شما چه مسایل پیش پا افتاده ای رو سوال میکنید..یکم اطلاعاتتون رو ببرین بالا بد نیس..یکی میگه رابطه مقعدی داشتم ایا حاملم عزیزم هیچ جای دنیا کسی از پشت حامله نشده..یکی میگه باکره ام قرص اورژانسی خوردم اخه چطور فکر کردین رابطه دخول نداشتی حامله ای..بله اگه روی واژنت بریزه اب یک در میلیارد حاملگی ممکنه…یکم اطلاعاتمون رو ببریم بالا بد نیس.من خودم۵ماه ازدواج کردم بااینکه قصد بارداری ندارم ولی مطالعه میکنم راجبش..موفق باشید

  • خوب عزیرم کسی که تو دلهره بیافته استرس میگیره همه ی اینا امکان داره ربطی به اطلاع نداره.بخواد بشه میشه حتی بدونه دخول….پس بهتره با این اطلاعاتتون راهنمایی کنید.

 21. سلام من با نامزد بعد فردای اتمام پریودی رابطه داشتم.بعد از ترس شک داشتن ۴ساعت بعد قرص ۲تایی لورژین خوردم ۵روز بعد پریود شدم ۱هفته بعد دوباره سکس کردیم ولی اب ایشون رو نریخت روم دیگه قرص نخوردم ۲هفته بعد که سکس کردیم اب کامل ریخت روم در ضمن باکره هم هستم قرص اورژانسی تکی خوردم بعد ۳روز رفتم سفر ۳روزه برگشتم الان ۱۳روز میگذره ولی پریود نشدم .بخاطر قرص یا سفر یا حامله ام؟

 22. سلام من ۲۰ سال سن دارم نامزد هستم و فقط تا الان رابطه مقعدی با شوهرم داشتم احساس میکنم که حامله ام ولی پرده دارم میخواستم ببسینم از کجا میتونم مطمن شم؟

 23. سلام خسته نباسید من ۱۹ سالمه با دوست پسرم رابطه داشتم اما جدی نبوده امااون ابش رو روی کمرم میریخت الان دوماه هست پریود نشده ام اما من از اول عادت ماهیانه ام ب طور منظم نبوده . ب نظرتون چیکار کنم؟ احتمال حاملگی هست؟ می ترسم احتیاط نکرده باشه خیلی استرس دارم
  ب نظرتون از بی بی چک استفاده کنم ؟

 24. سلام من رابطه جنسی نداشتم ولی لاپایی داشتم نامزدم وقتی ارضا میشد خودشو میکشید عقب ک یوقت ابش نریزه روی من ولی بااین حال میترسم ک حامله باشم چون دقیقا نمیدونم که احتیاط کرده یان دوره ی پرویدم عقب افتاده خیلی استرس دارم خیلی مطالب خوندم ک قبل ارضا شدن مرد احتمال وجود اسپرم باشه میتدسم همونم یوقت اتفاق بیفته لطفا راهنماییم کنید

 25. سلام من کم خونم شوهرمم مشکل خون داره یعنی میشه بایکبار بعد از پریودی حامله شد البته عفونتم دارم

 26. سلام.من یه سالو نیمه ازدواج کردم.حالت تهوع صبحگاهی..سرگیجه.نفغ.خستگی درد زیرشکم.و…رو دارم امکان بارداری هس؟میترسم برم آزامیش منفی باشه

 27. سلام، من ۵ ماهه که ازدواج کردم پریودی نامنظم دارم و همه ی ماه ها عقب میندازم ، الان ۸ روز از موعد پریودیم میگذره روز هفتم هم از بی بی چک استفاده کردم ولی منفی بود، یعنی من باردارم با این که هیچ نشانه ای ندارم ؟؟؟ اگه ممکنه کمکم کنید ، مچکرم

 28. سلام من سکس از پشت داشتم یه بار دردوران پریودی هردوبار از پشت بعدش چندبار حالت تهوع داشتم از اون موقعه به بعدهم همش دل درد دارم پریودیم کلا نامنظم بوده از قبل الان استرس دارم نکنه حامله شده باشم لطفا کمکم کنید ممنون

  • آخه کی از پشت باردار شده تا بحال بنده ی منگل خدا خخخخخخخ

   • عزیزم امکانه این که اب از پشت بیرون بیاد و بریزه رو واژن هست
    بخاطر ترشحات واژن اسپرم کشیده میشه درون واژن و ادم بدبخت میشه

 29. با سلام من دوران پریودی منظمی ندارم و همیشه از موقع پریودیم دو با سه رو ز زودتر میشم اما اینبار علایم پیودی کمتری دارم اما درجه حرارت بدنم بالا رفته ترشحات شفافی دارم نوک سینه عام طوری درد می کنه ک لباس زیر اذیتم می کنه شب ها تو حالت های یه طرف از پهلوهام خیلی تیر میکشه بی بی چک زدم ولی منفی شد بهم کمک کنید یعنی من بارداری درضمن دو یا سه روز مونده تا پریودی بعدیم من شب ها خیلی ترش میکنم لطفا جوابم رو بدید ممنون

 30. سلام من بعضی ماه یکی دو روزپریودم عقب می افتادامااین چندماه اخیرمنظم بودالان هشت یا نه روزازوقت پریودم میگذره فقط احساس میکنم تکررادرارم زیادشده وبعضی موقع دل دردخفیف وپادرددارم مثل زمان پریود گاهی اوفات ازناحیه زیرشکم تیرمیکشه البته یه روزبعدازمان پریودم تست کردم منفی بودحالا چیکاربکنم باتشکر.

 31. سلام‌خدمت شما و دوستان . سه ماهه که اقدام کردم به بارداری این ماه هم یه هفته مونده به پریودیم اصلاتحمل ندارم تا اون روز موعود ‌‌… چند روز حالت تهوع دارم شدید دوروز پیشم زیره دلم درد میکردش شدید …. خیلی دوس دارم زود باردارشم … چطور بفهمم الان باردارم ؟؟

 32. سلام چطور از این کیتای تخمک گذاری استفاده کنیم من هردفعه استفاده کردم خط بالاش پررنگ خط پایینش کمرنگ بود یعنی من اصن تخمک آزاد نمیکنم لطفا جواب بدین

 33. با سلام
  من ۱۹سالم الان ۵ماه که ازدواج کردم قبلا پریودی نامنظمی داشتم که بعد ازدواجم کمی منم تر شد که ی دوره دوباره عقب انداختم دکتر گفتند که هیچ مشکلی ندارید و کیست هم ندارید و کم خونی شدید داریدبهم پرژسترون که با خوردنشون پریود شدم و بعداز پریودیم طبق دستور پزشک شبی یک عدد متفورمین و فولیک اسید میخوردم ..الان یهفته از پریودیم میگذره دل درد و کمر درد خفیف دارم قلبمم و سینمم کمی تیر میکشه ایا ممکن که با خوردن قرص ها باردار شده باشم

 34. عشق کودک دارم می خوام یاد بگیرم

  • سلام و همسرم عقد کردیم ولی هنوز عروسی نگرفتیم با هم رابطه هم داشتیم البته دو روز پیش شوهرم قبل از ارضا شدن بیرون کشید احتمال داره بار دار شده باشم ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *